Aranżacja kuchni

Zajrzyj do eleganckiej rezydencji blogerki Alicii Lund, prowadzącej bloga Bohemian Lifestyle

Ewelina Krajewska

Życie w ciasnych mieszkaniach nie jest łatwe, a po latach spędzonych w San Francisco i Nowym Jorku, blogerka Alicia Lund i jej mąż Tanner pragnęli przestrzeni i podwórka. Kiedy nadarzyła się okazja, aby przenieść się z powrotem na Zachodnie Wybrzeże, znaleźli miejsce do oddychania w uroczym domu z 1940 roku w dzielnicy East Sacramento.

Przejście z maleńkiego mieszkania w West Village do domu z czterema sypialniami, który wymagał gruntownego remontu, nie należy do najprzyjemniejszych zmian, zwłaszcza dla zapracowanej pary, która ma wiele na głowie (ona jest stylistką redakcyjną, a oprócz tego prowadzi swojego bloga Cheetah Is the New Black, podczas gdy on pracuje na prywatnym rynku kapitałowym). Aby ich przemiana przebiegła sprawniej, zwrócili się o pomoc do lokalnej projektantki, Deborah Costa z Design Alchemy, aby wprowadzić swoją wizję w życie. Ich wizja: zaktualizowany otwarty plan piętra z klasycznym czarno-białym schematem kolorów i warstwowymi akcentami bohemy.

Elegancka jadalnia

"Nie mogłam sobie wyobrazić, że będziemy musieli sami przeprowadzić remont" - mówi Lund o swoim świeżo wyremontowanym parterze - "zwłaszcza, że wiele pomieszczeń rozebraliśmy na czynniki pierwsze". Odnowienie domu z 1940 roku wymagało trochę przekonywania męża Lund, ale ona miała wizję i wiedziała, jaki potencjał ma ich nowy dom: "Chciałam mieć otwartą przestrzeń, w której można się bawić", mówi. "Wiedziałam też, że chcę zachować klasyczną czarno-białą kolorystykę - głównie zainspirowaną moimi doświadczeniami z Nowego Jorku".

Znaleźli idealną parę w osobie Costy. "Ona rozumie mój styl tak dobrze i pomogła mi zrealizować moją wizję doskonale, zachowując oryginalny charakter i urok domu. Dzięki niej cały proces przebiegł bezstresowo".

Krzywoliniowy żyrandol z połowy ubiegłego wieku West Elm $499 Sklep

Kuchnia dla rozrywki

Lund potrzebował odpowiedniej przestrzeni do rozrywki, a kuchnia i jadalnia w pierwotnym domu po prostu się nie sprawdzały. "Estetycznie, moim głównym celem było rozjaśnienie przestrzeni," mówi Lund. "Chcieliśmy, aby dół domu sprawiał wrażenie otwartego i zapraszającego. Uwielbiam przyjmować gości i chciałam stworzyć radosną przestrzeń, w której przyjaciele i rodzina będą czuli się mile widziani."

W celu zmaksymalizowania przestrzeni, otworzyli ścianę dzielącą jadalnię i kuchnię i przekonfigurowali wszystko tak, aby stworzyć jedną dużą, jadalną przestrzeń. Zwiększenie rozmiaru okien również okazało się strzałem w dziesiątkę, ponieważ wpuściło o wiele więcej naturalnego światła.

Organiczny modernizm Kurf-A Stołek barowy $795 Sklep

Klasyczne białe wykończenia

Lund miała również jasną wizję co do wykończenia swojej kuchni. "Właśnie wróciłam z podróży do Nowego Jorku, kiedy podjęłam decyzję o wyborze płytek i sprzętu i zdecydowałam się na klasyczne białe płytki w kuchni" - mówi.

Anthropologie Marmurowa deska do serów Nina $68 Sklep

Dramatyczny bar

Aby spełnić swoje marzenie o rozrywce, Lund dodała mokry bar obok kuchni. "Przekształciliśmy biurko z tyłu kuchni w dramatyczny bar," mówi. "Funkcjonuje on jako bar kawowy rano i bar koktajlowy wieczorem". Aby zachować estetykę zgodną z kuchnią, utrzymała schemat czarno-biały, ale wybrała mosiężne okucia i lustrzany backsplash, aby dodać dramatycznego blasku.

Crate and Barrel Karafka Staccato $60 Sklep

Podwójne obowiązki

Przestrzeń, która kiedyś służyła jako formalna jadalnia, stała się biurem Lund. "Nie jesteśmy formalnymi ludźmi, więc chcieliśmy uczynić ten pokój bardziej funkcjonalnym dla nas," mówi. "Ponieważ pracuję w domu, postanowiliśmy uczynić to pomieszczenie dwufunkcyjnym - jadalnią i biurem". Aby to osiągnąć, otworzyli ścianę w jej biurze, aby przepływać do głównego pokoju rodzinnego.

Płasko tkany dywan Maylan Anthropologie $998 Sklep

Marokański klimat

Łazienka na dole również przeszła bardzo potrzebną modernizację i została zaakcentowana w marokańskim stylu. "Aby pomieszczenie wydawało się większe, nałożyliśmy wybrane przeze mnie dekoracyjne lustro na inne lustro", mówi Lund. "To zrobiło taką różnicę!".

Anthropologie Złote lustro Patina Vie Vintage Mid-Century $598 Sklep

Wypełniony światłem pokój rodzinny

Pokój, który pierwotnie sprzedał parę na dom, był pokojem rodzinnym. "Ma on niesamowite światło", mówi Lund. "Wyzwaniem dla tego pokoju było po prostu wymyślenie rozmieszczenia mebli, ponieważ pokój jest długi, ale wąski". Zdecydowali się na trzyosobową sofę zwróconą w stronę kominka i ustawili inne miejsca do rozmów wokół pokoju.

West Elm Skórzana Sofa Hamilton $2799 Sklep

Eklektyczne akcenty

Jednym z największych wyzwań blogerki było zapełnienie regałów na książki, które otaczają jej kominek. "Zajęło mi to miesiące przeszukiwania garaży moich dziadków i sklepów vintage" - mówi. "Mieliśmy szczęście odziedziczyć kilka niesamowitych pamiątek rodzinnych od obu grup dziadków! Uwielbiam eklektyczną atmosferę, którą dodały do naszego domu, a ostatecznie historie i wspomnienia, które opowiadają."

Naturalne materiały

"Wiklinowe krzesła naprawdę tworzą [tę] przestrzeń, dodając ten kalifornijski akcent bohemy, który tak bardzo kocham" - mówi Lund. Obszar ten może być wykorzystywany jako kącik śniadaniowy lub miejsce na wieczorny odpoczynek.

Zobacz