Poradnik wnętrzarski

Zagłębiarka TS55 Festool - Przegląd zagłębiarek

Ewelina Krajewska

Niezależnie od tego, czy są Państwo użytkownikami Makita, DeWalt czy po prostu kochają Państwo FestoolTools, jesteśmy pewni, że wszyscy Państwo słyszeli o bardzo popularnej zagłębiarce Festool TS55! Mimo, że jest to zagłębiarka niewymagająca dalszego wprowadzania, to jednak pomyśleliśmy, że to tylko uczciwe spojrzeć, dlaczego wyróżnia się ona na tle innych pił!

PIŁA WGŁĘBNA CZY PIŁA TARCZOWA?

Jeżeli znają Państwo Festool TS 55, to zapewne słyszeli Państwo, że koledzy z branży odnoszą się do niego różnymi pojęciami, między innymi do pilarki wgłębnej Festool TS55, pilarki tarczowej Festool TS 55 lub pilarki tarczowej Festool.

Co to dokładnie jest? Cóż, po przyjrzeniu się jego budowie i użyteczności można go zidentyfikować jako piłę tarczową, jednak jest to znacznie więcej! Za pomocą szyn pozwala na najbardziej precyzyjne i proste cięcia w całym zakresie prac, dlatego też jest znana jako piła tarczowa lub wgłębna, co czyni ją najlepszym wyborem dla wysokiej jakości obróbki drewna i stolarki budowlanej!

Dzięki zastosowaniu systemu prowadnic szynowych pozwala na uzyskanie najdokładniejszych wyników przy jednoczesnej kontroli głębokości cięcia. W odróżnieniu od tradycyjnej pilarki tarczowej, TS55 Festool pozwala użytkownikowi na zatrzymanie i ponowne rozpoczęcie cięcia bez uszczerbku dla jakości, a nóż nitujący utrzymuje wszystko na swoim miejscu.

FESTOOL TS55 CECHY

Pilarka gąsienicowa Festool TS55, choć nie jest jeszcze dostępna w wersji akumulatorowej, jest przez wielu chwalona i promowana przez Festool jako jedna z najlepszych pilarek, jakie kiedykolwiek zaprojektowano. Pilarka gąsienicowa TS55 jest dostępna w wersjach 110v i 240v, dzięki czemu jest idealnym zestawem do pracy na placu budowy i do użytku domowego, osiągając prędkość obrotową bez obciążenia na poziomie 2000-5200 obr.

Możliwości

Doskonale nadaje się do szerokiego zakresu zastosowań przy piłowaniu drewna. TS 55 Festool ma zdolność cięcia 43 mm pod kątem 45° i 55 mm pod kątem 90°, kąty 0° i 45° można wybierać za pomocą systemu blokującego, a przekroje pod kątem 1° i 47° ułatwia opcja regulacji z funkcją podcinania. Model TS55 jest kompatybilny z nożami 160 mm, a osłona przeciwodpryskowa zapewnia czyste cięcie. Dodatkowo sprężynowy klin prowadzący zapobiega odbiciu, zapewniając maksymalne bezpieczeństwo!

Wykonanie

Pilarki wgłębne Festool są wykonane z odpornego na ścieranie magnezowego odlewu ciśnieniowego, który charakteryzuje się dużą trwałością i niewielkim ciężarem całkowitym. W odróżnieniu od pilarki tarczowej tarcza jest zamknięta, a odsysanie ułatwia utrzymanie czystego miejsca pracy!

Chcesz kupić zagłębiarkę TS 55 ? - Skorzystaj z oferty sklepu e-metal.pl >>

Przeznaczenie

Dokładne okrągłe cięcia w materiałach o grubości do 55 mm

Przycinanie drzwi i płyt drewnianych na długość za pomocą szyny prowadzącej i piły tarczowej

Szczeliny dylatacyjne w parkiecie, szczeliny dylatacyjne i inne

Przycinanie płyty wiórowej na wybrany wymiar

Cięcie i obróbka płyt gipsowo-kartonowych

Cechy charakterystyczne

Maksymalna elastyczność dzięki płaskiej obudowie dla minimalnej odległości od ściany

Precyzja - dzięki ustawieniu kąta z punktami zatrzaskowymi i wgłębieniami (-1° i/lub 47°)

Klin prowadzący zapewnia bezpieczną pracę i proste pozycjonowanie w istniejącym przegubie

Dobra widoczność linii trasowania i tarczy pilarskiej dzięki nowemu, płaskiemu i ruchliwemu okienku obserwacyjnemu

Lepsze odsysanie pyłu dzięki nowemu kształtowi kanału odsysającego

Prostsza obsługa dzięki podwójnej skali głębokości cięcia (z/bez szyny prowadzącej)

Więcej korzyści: zabezpieczenie przeciwodpryskowe, FastFix, regulacja luzu bez użycia narzędzi, szybki hamulec, itp.

FESTOOL TS55 SPECYFIKACJA PIŁY TARCZOWEJ

Pobór mocy - 1200 W

Prędkość obrotowa silnika na biegu jałowym - 2000-5200 min-1

Średnica piły tarczowej - 160 mm

Nachylenie - -1 / +47 °

Głębokość cięcia - 0-55 mm

Głębokość cięcia pod kątem 45 stopni - 0-43 mm

Głębokość cięcia przy 45°/90° - 0-43/0-55 mm

Przyłącze Ø d/e - 27/36 mm

Waga - 4,5 kg

Zobacz