Stylowe wnętrza

Wywiad i Historia O Domu

Ewelina Krajewska

Dzisiejszy nagłówek bloga ma w sobie podwójną prawdę: Tak, ten wywiad i historia domowa jest całkiem niezła. I jest to wywiad z moją koleżanką blogerką Lisą z Pretty Nice. Tak się nazywa jej piękny blog o wnętrzach. Lisa prowadzi bloga od 2014 roku i ma całkiem niezły talent, jeśli chodzi o stylizację wnętrz. Jej dom jest ciągle zmieniającą się inspiracją dla każdego, kto interesuje się wystrojem i stylizacją domu. Jej talent do roślin przykuł moją uwagę już jakiś czas temu. Dołączyła również do społeczności Blogerów Dżungli Miejskiej i przyczyniła się swoimi stylizacjami roślinnymi do naszej książki Urban Jungle. Porozmawiajmy więc z Lisą i zajrzyjmy do jej pięknego domu, dobrze?

Tutaj w Happy Interior Blog I zawsze podkreślam znaczenie osobistego domu. Co czyni twój dom osobistym domem? Masz absolutną rację, żeby to podkreślać. Zawsze zauważam, że kiedy wracam po weekendowej wycieczce lub wakacjach, jak dobrze jest wrócić do domu. Znalezienie własnego gustu zajęło mi sporo czasu, ale w końcu rezonuje w każdym zakątku naszego mieszkania "Altbau" i nigdy nie czułam się tak komfortowo w moich własnych czterech ścianach. Sposób, w jaki stylizujesz swoją przestrzeń, zawsze odzwierciedla część Twojego charakteru. Lubię ją czystą i uporządkowaną, niezbyt kolorową, ale jednocześnie ciepłą. Ponadto, każdy mebel ma swoją historię. Pamiątka z podróży, znalezisko z berlińskiego pchlego targu, prezent od przyjaciół - myślę, że wszystkie te elementy czynią z mojego domu osobisty dom.

Jak lubisz wypoczywać w domu? Filiżanka herbaty, dobra książka czy film - zazwyczaj to wszystko, czego mi trzeba. Ostatnio lubię też wyciągać farby i pędzle, tylko po to, by oderwać się od komputera, ponieważ spędzam przed nim więcej niż wystarczająco dużo czasu pracując.

Jak często odpoczywasz w domu? Dopiero co przeprowadziliśmy się do naszego obecnego mieszkania rok temu, więc nadal dość często odpoczywam. Zawsze zajmuje mi trochę czasu, aż pokój osiągnie swój mniej więcej ostateczny stan. Ale kiedy dochodzę do tego poziomu, tak naprawdę nie odpoczywam tak często. Wtedy po prostu wyłączam drobne szczegóły, takie jak poszewki na poduszki, aby dostosować mój dom do zmiany pory roku lub nastroju.

Gdzie znajdziesz nowe elementy do swoich projektów stylizacyjnych? Codziennie mam do czynienia z nowymi produktami do wnętrz i etykietami - to właśnie wiąże się z pracą. To również powód, dla którego już jakiś czas temu założyłam swój własny sklep internetowy Hej Home, w którym staram się łączyć produkty, które kocham. Tak się po prostu składa, że zawsze jestem otoczona tymi pięknymi wnętrzami, których używam do projektów stylizacyjnych (i często zatrzymuję je do osobistej kolekcji).

Masz ulubiony kawałek w domu? Jednym z elementów, który naprawdę kocham, jest nasz stary stół w jadalni. Niedawno przekazali mi go moi rodzice i siedzę przy nim od dziecka. Jest to jeden z tych kawałków, które mają swoją osobowość i gdzie każde wgniecenie i zadrapanie opowiada inną historię. Ale poza tym, co jakiś czas mam ulubiony element dekoracyjny. W tej chwili jest to na przykład flaga na ścianie. Niektóre motywujące słowa ze ściany nigdy nikogo nie skrzywdziły.

Jak ważne są rośliny dla twojego domu? Rośliny są dla mnie super ważne, mimo że temat ten stał się nieco trudniejszy w związku z przeprowadzką naszych kotów. Ale nigdy nie mogłam obejść się całkowicie bez roślin, ponieważ kocham ciepło, które przynoszą do każdego domu. Często przynoszą one ostatni szlif do pokoju, a jednocześnie robią dla nas tak wiele dobrego!

Prosta sztuczka stylizacyjna od ciebie? Róbcie co chcecie i nie zapominajcie o tym. Uważam, że naprawdę ważne jest, aby znaleźć swój własny gust i nie podążać za każdym trendem. Wtedy nic nie powinno stać na drodze do pięknego domu!

Zobacz