Aranżacja kuchni

Wnętrze nowoczesnego domu architekta w Nantucket

Ewelina Krajewska

Nantucket to zamożny kod pocztowy u wybrzeży Massachusetts znany z uroku Nowej Anglii, doskonałych krajobrazów i dużych związków rodzinnych. W miesiącach letnich rodziny przybywają na tę malowniczą wyspę, aby cieszyć się słońcem. Nowoczesny design prawdopodobnie nie jest tym, co spodziewasz się znaleźć spacerując po żwirowych drogach zaakcentowanych hortensjami, białymi płotami i plażowymi krążownikami - przepisy budowlane są w rzeczywistości dość surowe. Ale podczas gdy to miejsce jest znane z tendencji preppy i żeglarskich, jeden z architektów postawił sobie za cel zbudowanie nowoczesnego domu dla swojej rodziny, który nie odbiegałby od otaczającego go krajobrazu.

Andrew Kotchen, dyrektor w Workshop APD, spędzał lato na Nantucket przez większość swojego życia. Teraz, gdy ma już własną rodzinę, wyspa stała się miejscem, gdzie może spędzać czas z siostrą i jej rodziną, mając wszystkich pod jednym dachem. To jest dokładnie to, o czym marzył, kiedy budował dom Blackfish Lane w pobliżu miasteczka Siasconset. Jego głównym priorytetem było czerpanie z otaczającego krajobrazu, aby stworzyć nowoczesny dom, który pomieściłby wiele rodzin. Porozmawialiśmy z architektem o tym przestronnym letnim domu; wybierz się na wycieczkę, aby lato pozostało żywe jeszcze trochę dłużej.

"Dom został zaprojektowany z myślą o tym, że ta przestrzeń będzie wykorzystywana jako dom dla większej rodziny" - wyjaśnia Kotchen, który oparł projekt domu na własnych doświadczeniach rodzinnych. "Moja rodzina i rodzina mojej siostry spędzają razem dłuższy czas na wyspie. Ten dom został zaprojektowany tak, aby zapewnić wielopokoleniowe lub grupowe wakacje pod jednym dachem" - dodaje.

Nelson Sepulveda Biała latarnia "Z1" $540 Sklep

"Z estetycznego punktu widzenia, celem było stworzenie nowoczesnej interpretacji domu na plaży przy użyciu warstwowych tekstur, wzorów i kolorów" - wyjaśnia architekt. "Projektując salon wiedzieliśmy, że będzie to główna przestrzeń wspólna w domu. Z tego powodu chcieliśmy, aby był on nieco bardziej dramatyczny i imponujący niż pozostałe pomieszczenia."

Kotchen i jego zespół dodali sklepiony sufit stworzony z odsłoniętych belek z białego dębu i niestandardowego wykończenia tynkiem. Ogromny kominek miał służyć jako główny punkt centralny. "Jeśli chodzi o meble, zdecydowaliśmy się pozostać przy chłodnej niebieskiej palecie uzupełnionej o trzy identyczne grafiki od Johna Robshawa".

dCOR Design Paradise 1 Light Bowl Pendant $267 $175 Sklep
Restoration Hardware Kwadratowy stolik kawowy Martens $2150 Sklep

Architekt wybrał wykończenia kuchni i łazienki ze względu na ich trwałość i prostotę. "Zespół chciał przestrzeni, które wyglądały czysto, świeżo i nowocześnie" - mówi. "Kuchnia łączy w sobie płytki Ann Sacks, jak również barwione podłogi z białego dębu".

West Elm Industrial Glass Pendant $109 $99 Sklep
West Elm Krzesło obrotowe Duffield $749 Sklep

"Kuchnia jest zawsze miejscem, w którym ludzie się gromadzą", mówi Kotchen. "Z tego powodu, zaprojektowaliśmy ją tak, aby była jak najbardziej otwarta i dostępna. Przenieśliśmy do niej dębowe belki z salonu i wybraliśmy wykończenia, które uzupełniają pozostałe pomieszczenia mieszkalne." Wyspa kuchenna została zbudowana jako wyjątkowo duża, aby pomieścić dużą rodzinę.

"We wszystkich naszych domach wypoczynkowych koncentrujemy się na stworzeniu przestrzeni jadalnej, którą można ubrać w elegancki strój," mówi Kotchen. "Ze względu na bliskość basenu, wiedzieliśmy, że przestrzeń musi być w stanie wytrzymać wilgotny strój kąpielowy, a także być w stanie zorganizować bardziej formalne przyjęcie. Użyty przez nas stół z ocalałego drewna i betonu z Restoration Hardware jest bardzo trwały i ładnie zakotwiczył przestrzeń." Ulubiona rzecz architekta w całym domu? Oświetlenie jadalni: "Byliśmy naprawdę podekscytowani, gdy znaleźliśmy oprawy oświetleniowe z Anthropologie wiszące nad stołem jadalnym".

Anthropologie Bungalow Pendant $198 Sklep
Baxton Studio Wishbone Dining Chair $280 $260 Sklep

Na klatce schodowej, która jest pierwszą rzeczą, jaką ludzie widzą wchodząc do domu, zespół z Workshop APD zainstalował wspinaczkową instalację artystyczną wykorzystującą pąkle. "Znaleźliśmy pąkle lata temu i nie mieliśmy projektu, do którego by pasowały" - mówi Kotchen. "Byliśmy zachwyceni, że ta instalacja uzupełniła architektoniczne odsłonięcia w ścianie i dodała organiczny element do ściany za klatką schodową".

Aby pomieścić dużą rodzinę, dwie główne sypialnie znajdują się po przeciwnych stronach domu. "Główna sypialnia na pierwszym piętrze została zaprojektowana z myślą o starszej parze" - wyjaśnia Kotchen. "Ta przestrzeń jest nie tylko prywatna, ale zawiera również prywatny gabinet z sofą i dużą szafą". Aby pozostać w zgodzie z tematem domu, odcienie niebieskiego i jasne odcienie drewna zostały użyte w całym wnętrzu, aby odwzorować plażę i otaczający krajobraz.

Crate and Barrel Lampa biurkowa Cole $179 Sklep
Williams-Sonoma Home Ikat Stripe Canvas Pillow Cover $20 Sklep

Główna sypialnia na drugim piętrze została pomyślana jako przestrzeń, w której mogłaby zamieszkać rodzina z małymi dziećmi. "Celem było stworzenie pogodnego pokoju, który wykorzystywałby widok z drugiego piętra, a także podkreślenie wielu detali architektonicznych, które sprawiają, że ten dom jest naprawdę wyjątkowy" - wyjaśnia architekt.

Roll and Hill Żyrandol Modo $3900 Sklep
Skrzynia i Beczka Tate tapicerowane łóżko California King Bed $1599 Sklep

Piękna tapeta w tym pokoju została stworzona przez Audrey Sterk, lokalną projektantkę wnętrz i artystkę, która specjalizuje się w pokryciach ściennych i muralach.

Serena & Lily Camille Mosaic Lumbar Pillow Cover $68 Sklep

Mała sypialnia znajdująca się bezpośrednio przy głównej sypialni to idealne miejsce na pokój dziecięcy. Ze względu na wysokie sufity na ostatnim piętrze, łóżko piętrowe okazuje się być idealnym rozwiązaniem do spania.

Oeuf Perch Twin Bunk Bed $1590 Sklep
Serena & Lily Kołdra Geo $198 Sklep

"Moja filozofia projektowania jest zakorzeniona w przekonaniu, że dobrze zaprojektowany dom sprzyja czystemu, nowoczesnemu życiu" - mówi Kotchen. "Styl firmy podkreśla naturalne i lokalne materiały oraz integrację elementów wewnętrznych i zewnętrznych. Nasze decyzje projektowe są podejmowane w oparciu o środowisko naturalne miejsca realizacji projektu, co umożliwia nam zastosowanie naszego procesu do różnych typologii i obszarów geograficznych."

West Elm Globe Sconce $129 $99 Sklep

Na malowniczej wyspie Nantucket, jasne jest, że schemat kolorów został oparty na otaczającym krajobrazie plaży, nadmorskiej zieleni i domach z gontu. Dyskretne akcenty żeglarskie zostały wprowadzone poprzez małe akcesoria, takie jak haczyki owinięte liną.

West Elm Globe Pendant $89 $79 Sklep
West Elm Rope + Metal Hook $10 Sklep

"Bez wątpienia najlepszą częścią tego domu jest jego otwarty plan i dostęp do basenu" - mówi Kotchen. "Wszystkie przestrzenie w obrębie głównej części mieszkalnej otwierają się na siebie i wychodzą na basen". Podczas gdy zespół stara się trzymać z dala od oczekiwanej estetyki "domu na plaży", używa kolorów i tonów otaczającego krajobrazu, aby pomóc poprowadzić schematy kolorów i atmosferę przestrzeni. Z Nantucket jako tłem, nie jest zaskoczeniem, że ten dom okazał się piękny.

Zobacz