Stylowe wnętrza

Wnętrza w nowym stylu

Ewelina Krajewska

Nadchodzący rok przygotował dla nas całkowitą zmianę w trendach projektowania wnętrz. Porzucamy minimalizm i oszczędność kolorystyczną oraz dekoracyjną na rzecz tapicerowania, nasyconych barw i ciekawych rozwiązań przestrzennych. Na co warto aktualnie zwrócić uwagę, projektując swoje mieszkanie?

Ciepłe odcienie terakoty

Elewacje kominka lub ściany pokryte terakotą w ciepłych, czerwonawych odcieniach zastępują pomału chłodne barwy minimalizmu. Matowa terakota, odpowiednio dobrana do pomieszczenia, nie cofnie go w czasie, przeciwnie – doda mu ciekawego, nowoczesnego szlifu.

Korkowe dekoracje

Naturalny materiał, jakim jest korek, sprawia, że wnętrze staje się ciepłe i przyjemne. Korek to nie tylko tablica do przypinania notatek w domowym biurze, ale także materiał do okładania i wygłuszania ścian. Z korka wykonuje się dziś blaty stolików i detale dekoracyjne, które są całkowicie hipoalergiczne.

Kolorystyka wnętrz

Tapicerowane dodatki i ciepły kliemat

Zagłówki łóżek pokryte tapicerką w głębokim, najlepiej ciemnozielonym odcieniu dodadzą luksusu i elegancji sypialniom. To nawiązanie do szykownego hotelu lub starego teatru prezentuje się o wiele ciekawiej, niż modne do tej pory drewniane ramy łóżek. Miękkie obicie jest przytulne, ciepłe i przyjemne w dotyku. Tapicerka umożliwia także zabawę kolorami i deseniami – można postawić na pikowaną klasykę z dużymi guzikami lub wymyślić coś całkiem nowego. W celu ocieplenia wnętrza dosłownie i w przenośni, oraz dodaniu  mu nowoczesnego stylu możemy pomyśleć o bardzo modnych ostatnio piecach kominkowych na drewno. Sprawdź więcej na http://www.zagrzej.pl

Najmodniejszy odcień

Wśród kolorów prym wiedzie obecnie ciemna, nasycona zieleń w różnych odcieniach – od butelkowego po szmaragdowy. Szczególnie dobrze prezentuje się w prywatnych strefach domu, takich jak sypialnie, w towarzystwie sztucznych futer, kamienia i mosiężnych lamp lub ram obrazów. Możliwości jest wiele – można pójść na całość i pokryć ściany malachitem, lub postawić na obecność zieleni w dodatkach.

Odpoczynek po ciężkim dniu

Do pełnego relaksu potrzeba spokojnego miejsca. W tej roli wspaniale sprawdzają się wnęki, zakątki i i inne odizolowane przestrzenie. Warto wypełnić je materiałami i kolorami, które przynoszą spokój, poczucie komfortu i wygody. Szeroki parapet z miękkimi poduszkami do siedzenia i koc zachęcają do odpoczynku.

Zobacz