Stylowe wnętrza

Wiosenne porządki już czuć w powietrzu

Ewelina Krajewska

Wiosna to magiczna pora roku. Sprawia, że marudzę - dosłownie. Jestem w stałym dobrym nastroju (ale kiedy nie jestem!), chcę wychodzić, poznawać ludzi. Moje dni zwykle zaczynają się od muzyki. Mam skłonności do roślin, tańczę, śpiewam. W skrócie: Jestem szalona na wiosnę! Nie na poważnie, czuję, że wszystko jest w ruchu i ja też. Jedna rzecz jest jednak wciąż na mojej liście rzeczy do zrobienia: coroczne wiosenne sprzątanie. Zobaczmy, czy uda mi się zmotywować do podjęcia tego zadania w najbliższym czasie. Ale najpierw muszę zatańczyć trochę więcej.

Mówiąc o tańcu i muzyce: Współpracowałam z Tivoli, aby przetestować ich najnowszy produkt - radio i głośnik Model One Digital z ich nowej kolekcji Art Collection. Od razu spodobało mi się to, że to radio i głośnik łączą w sobie fajny, nowoczesny design, inteligentną technologię i obietnicę bogatego dźwięku dla domu w jednym urządzeniu. Sterowanie radiotelefonem i głośnikiem odbywa się za pomocą aplikacji Wireless App firmy Tivoli i jest dość intuicyjne. Na początku musiałem wymyślić wszystkie oferowane opcje, ale teraz dopasowałem je do moich najczęstszych muzycznych potrzeb: Transmisja strumieniowa mojej muzyki przez Wi-Fi i słuchanie radia. Obietnica bogatego brzmienia na pewno się spełniła: Gdy pompuję głośność, moja kolekcja wazonów zaczyna wibrować! Ha! Z nowym Tivoli Model One Digital mogę być o krok bliżej mojego corocznego wiosennego czyszczenia. Przynajmniej ścieżka dźwiękowa jest zabezpieczona!

Innym faktem, który kocham w wiosennym czyszczeniu jest to, że nie tylko natura się budzi, ale także wszystkie moje rośliny domowe doświadczają nowego przyspieszenia wzrostu. Nowe liście na mojej Begonia maculata sprawiają, że się uśmiecham, Oxalis triangularis jest wesoły i bezczelny z jej fioletowymi liśćmi, kaktusy też wykazują nowy wzrost. A kiedy mówię "wiosenne czyszczenie", mam na myśli również rośliny. Jest to sezon na przesadzanie niektórych roślin, odświeżanie gleby, oczyszczanie liści i wiele innych. Myślę, że może mi się przydać cały weekend.

Zrobiłeś już wiosenne sprzątanie? Zastanawiam się, czy są jakieś wskazówki, jak zrobić to efektywnie. Myślę, że to także dobry moment na rozstanie z rzeczami (gdybym tylko mógł). Jeśli jesteś tu regularnym czytelnikiem, wiesz, że jestem trochę chomikiem - ale staram się jak najlepiej nadzorować moje kolekcje. Ceramika, rośliny, donice, sztuka, tekstylia, przedmioty zabytkowe - w moim domu wszystko się miesza i pasuje. Czasami jednak chciałabym mieć większe mieszkanie, aby być bardziej elastyczną i mieć więcej miejsca do zabawy dla moich kolekcji.

Oczywiście, mam też gotowe napoje i kawę. Więc jeśli to podsumuję: Mam świetną muzykę dzięki mojemu nowemu radiu Tivoli Model One Digital, jestem w dobrym nastroju, mam kawę i drinki - co jeszcze powstrzymuje mnie przed wiosennym sprzątaniem? O tak, cholernie dobra prognoza pogody na weekend! W ten weekend w Monachium możemy spodziewać się nawet 24 stopni Celsjusza i słońca. Jak do cholery mam zamiar to zrobić? Jest tylko jedno rozwiązanie: zwlekanie.

Więc jesteście gotowi na wiosenne sprzątanie? Słuchajcie, nie stresujcie się! Dlaczego nie wyjdziesz na zewnątrz i nie będziesz cieszyć się słońcem, tańczyć, śpiewać, spotykać się z przyjaciółmi? Przed nami deszczowe weekendy na wiosenne sprzątanie, prawda? Życzę wam wszystkim wspaniałego weekendu!

Zobacz