Aranżacja kuchni

Wewnątrz niesamowicie fajnego A-Frame z 1963 roku w Big Bear, Kalifornia

Ewelina Krajewska

Gdy tylko zauważyliśmy Jeanette Oden z Shut the Kale Up siedzącą w tej marmurowej kuchni i opowiadającą na swoim Instagramie o "przytulnym domku" w Big Bear, natychmiast założyliśmy kapelusz Sherlocka Holmesa, by dowiedzieć się więcej. Po kilku poszukiwaniach w stylu detektywistycznym odkryliśmy, że ta tradycyjna chatka w kształcie litery A jest nie tylko cudownym projektem, ale jest również dostępna do wynajęcia na Airbnb. Tak, Ty też możesz zatrzymać się w tej wspaniałej przebudowie z 1963 roku i doświadczyć górskiego życia przez weekend.

Mąż i żona Jason i Laura Odell z The O'Dells e-store (mają również stylowy butik w Silver Lake w Kalifornii) po raz pierwszy zakochali się w A-frame w 2015 roku i przystąpili do jego przebudowy na miarę XXI wieku. Od marmurowej kuchni po wolnostojącą wannę, zdecydowanie przybiły hybrydę współczesności i tradycji. W rzeczywistości, zachowanie oryginalnego wyglądu i atmosfery kabiny było ważne dla pary. "Chcieliśmy zachować tradycyjną ramę w kształcie litery A, ale jednocześnie chcieliśmy ją unowocześnić" - opowiadają. "Naszym celem było stworzenie przestrzeni, w której czulibyśmy się przytulnie i swobodnie. Otwarta przestrzeń dla rodziny i przyjaciół z rozległym widokiem na jezioro - to był dla nas główny priorytet."

Wejdź do tego wymarzonego górskiego domku i zobacz transformację na własne oczy. Ośmielamy się nie zarezerwować pobytu po tym wydarzeniu.

Mimo, że chcieli zachować jak najwięcej z oryginalnego stylu A-frame, musieli go najpierw całkowicie wypatroszyć. "Kiedy kupiliśmy dom, miał on drugą kondygnację, która była bardzo ciemna i ponura" - mówi. "Był nietknięty od czasu, gdy został zbudowany w 1963 roku. Jedynymi urlopowiczami były myszy wiszące na kanapie". Usunęli drugą wewnętrzną kondygnację, aby odsłonić piękną ramę w kształcie litery A i rozbudowali dom z trzech stron. Jedna strona mieściła wejście, dwie łazienki i jadalnię. Drugie skrzydło przeznaczono na trzy sypialnie. W centrum domu znajduje się teraz kuchnia i wielki pokój z 28-stopowymi strzelistymi sufitami. "Dodaliśmy ponad 30 okien i drzwi" - dodaje. "Z każdego kąta rozciąga się teraz widok na jezioro. W sumie zostawiliśmy tylko 16 oryginalnych belek, czyli 'A', nietkniętych."

CB2 Krzesło Sidera $249 $199 Sklep

Para bardzo chciała wprowadzić swój czysty, nowoczesny i jednocześnie kolorowy styl. "Zawsze mieszkaliśmy w hiszpańskich domach sprzed 1930 roku w Los Angeles, więc modernizacja naszego domu w kształcie litery A była dla nas prawdziwą frajdą i wyzwaniem" - mówi. "Nasz dom w Silver Lake był kiedyś zamieszkiwany przez Esther Williams i zdecydowanie nie jest nowoczesny. Big Bear emanuje relaksem i stał się naszym sanktuarium z dala od miasta. Kiedy przyjeżdżamy, zwykle w piątek wieczorem, po wyjściu z samochodu wdycham świeże górskie powietrze i nagle cały mój stres spowodowany miastem znika."

Ich starsze dzieci, które mają 7 i 4 lata (mają też 6-miesięczne dziecko) nigdy nie chcą wyjeżdżać. "Kiedyś mój syn był na naszym pokładzie i powiedział, 'tato, podoba mi się tu bardziej niż w mieście,' zapytałem dlaczego, a on odpowiedział, 'nie ma billboardów, ruchu ulicznego i jest o wiele mniej ludzi. Jest po prostu piękniej".

CB2 Vega Indoor-Outdoor Brass Pendant Light $149 Sklep

Zdecydowali się na "bardzo neutralny" schemat kolorów z białymi ścianami i białymi dębowymi podłogami, dodając do tego kolorowe akcenty w postaci sztuki, mebli i dywaników. "Laura i ja wybraliśmy wszystko razem, ale daję jej 100% kredytu na marmurowy blat," mówi Jason. "Weszła na marmurowe podwórko, zobaczyła płyty i powiedziała: 'To jest nasz blat. Jeśli go nie kupimy, umrę. Powiedziałem: 'No to chyba musimy go kupić'".

Artless Obrotowy stołek barowy $600 $560 Sklep

Nie korzystali z usług architekta ani projektanta. Jason zrobił wszystko sam. "Planowanie planu piętra i praca z inżynierem były czasochłonne" - przyznaje. "Chciałem mieć pewność, że moja wizja (która zaczęła się na serwetce samolotowej) stanie się rzeczywistością. Świadomość przestrzeni, rozmieszczenie każdego światła i otworu wentylacyjnego, a także to, czy umieścić telewizor w wielkim pokoju (co ostatecznie odrzuciliśmy) było częścią naszej pierwotnej wizji." Zamiast tradycyjnego telewizora, Jason zainstalował ekran filmowy, który jest ukryty w ostatniej belce poprzecznej.

"Rozkłada się on z prawie ośmiostopowym ekranem, a pod kanapą ukryty jest subwoofer, aby wzmocnić wrażenia dźwięku przestrzennego" - mówi. "Siedziałem na krześle w mrożącym krew w żyłach wielkim pokoju, który właśnie został obramowany, przez prawie trzy godziny w grudniu, aż w końcu wpadłem na ten pomysł. Było to trudne, ponieważ wiedziałem, że chcę, aby dom był zwrócony w stronę jeziora i że kominek gazowy musi być umieszczony po lewej stronie. Postawienie telewizora w tym pokoju zabiłoby moim zdaniem klimat. Podobał mi się również pomysł, aby być trochę bardziej "odłączonym", kiedy tam jesteśmy. Mamy zapas walkie-talkie i latarek dla dzieci, aby iść na poszukiwanie przygód. Nie ma to jak stara, dobra zabawa dla następnego pokolenia".

Unreal Earth Duży kryształ kwarcu Cluster $262 Sklep

Utrzymanie otwartego planu było również częścią planu, kiedy rozpoczęto renowację. Salon i jadalnia są podzielone przez belki od podłogi do sufitu pomalowane na biało.

Ben Rahn The Modern A-Frame $30 Sklep

Pierwszą rzeczą, jaką kupili do domu była niebieska aksamitna sofa od Artless, która została wykonana w Los Angeles. "Z tyłu ma półkę z orzecha włoskiego, na której doskonale mieszczą się napoje i książki, ale jest to także naprawdę fajny element wystroju" - powiedział.

Woven Rivers African Indigo Shibori Mudcloth Throw $88 Sklep

Ich największe znaleziska to dzieła sztuki, które są rozproszone po całej przestrzeni. "W głównej sypialni zleciliśmy naszej przyjaciółce, Emily Katz, wykonanie makramy na ogromnym kawałku nad naszym łóżkiem" - mówi. "Jest on podtrzymywany przez kawałek drewna dryfującego, który Laura i ja znalazłyśmy kilka lat temu w Big Sur podczas wędrówki. Mamy też inny niesamowity obraz nad wózkiem barowym w stylu vintage, autorstwa Kelly Sørensen Hansen, który został zamówiony przez Laurę, aby odzwierciedlić krajobraz Big Bear. Biel symbolizuje śnieg, podczas gdy błękit i złoto przedstawiają słońce całujące jezioro o zachodzie."

CB2 Łóżko Alchemy $649 Sklep

Kolor jest wnoszony do kabiny poprzez kontrastujące nadruki i narzuty w stylu boho. Tworzy to ciepłe i domowe uczucie, szczególnie w sypialniach.

Ta wanna jest powodem, dla którego chcemy wynająć tę kabinę. Kto nie chciałby się wymoczyć w wolnostojącej wannie w samym środku Big Bear Country? Tak, proszę bardzo. Shut the Kale Up pokazuje nam jak to się robi.

Halo Blu-Stone Wolnostojąca wanna $6255 Sklep

Ich ulubioną rzeczą w tej przestrzeni jest wolność. "W lecie, pozostawiając otwarte drzwi La Cantina i mając prawdziwe doświadczenie wewnątrz / na zewnątrz przestrzeni życiowej", mówi. "Otwieramy drzwi na naszą poranną kawę i zamykamy je, gdy słońce zachodzi". Brzmi jak błogość.

Innit Designs Krzesło Acapulco $430 Sklep

Jaka jest Twoja idealna górska wycieczka? Kiedy nie jesteśmy w biurze, myślimy o ucieczce do najpiękniejszych miejsc na ziemi.

Zobacz