Aranżacja kuchni

Wejdź do domu o powierzchni 3700 stóp kwadratowych, który sprawił, że opadły nam szczęki

Ewelina Krajewska

Często zdarza się, że ludzie podchodzą do projektowania z estetyczną siatką bezpieczeństwa. Wiemy, co kochamy, a czego nie, i coraz bardziej oddalamy się od eksperymentów. Nie trzeba się z tym źle czuć, ponieważ poczucie bezpieczeństwa jest wpisane w nasze DNA; ludzie są zaprogramowani, aby odsuwać się od rzeczy, które nas przerażają. Jedyny problem z tym związany to samozadowolenie. Po pewnym czasie jesteśmy zmęczeni naszym otoczeniem, łakniemy przygód i zaczynamy szukać rzeczy, które wypychają nas poza naszą strefę komfortu w dzikie nieznane. Ten projekt w Beverly Hills był takim nieustraszonym miejscem dla Natalie Myers, założycielki Veneer Designs.

Jej osobisty cel? Zaprojektować "powalający na kolana dom, jakiego jeszcze nikt w Beverly Hills nie widział". Naszym zdaniem udało jej się to osiągnąć. Ten dom z pięcioma sypialniami, pięcioma łazienkami i 3700 stopami kwadratowymi był ogromnym odstępstwem od ziemistego, neutralnego stylu projektantki, ale cieszyła się ona z tego wyzwania, a efekt końcowy sprawił, że w siedzibie MyDomaine HQ odebrało nam mowę.

Zbudowany w 1954 roku dom miał tradycyjną architekturę, a nie styl midcentury modern, który wszyscy uwielbiamy, wyjaśnia Myers. "Bardziej w starszym, zbyt ozdobnym stylu 'babci', który wymaga natychmiastowej aktualizacji" - dodaje. Wybierz się na wycieczkę i przekonaj się sam, jak Myers przekształciła tę rezydencję, dokonując odważnych posunięć w zakresie kolorów i faktur.

Ponieważ dom nie był przebudowywany od ponad 40 lat, konieczna była gruntowna przebudowa. "Od planowania do zakończenia prac minęło około 18 miesięcy, zanim mogliśmy go umeblować i udekorować" - mówi Myers. "Układ i przepływ zostały zrekonfigurowane. Każdy aspekt środowiska budowlanego został zmieniony, aby dostosować go do nowoczesnego stylu życia rodziny."

Ale pomimo ogromnej ilości pracy, jakiej wymaga przebudowa, Myers tak naprawdę woli ten rodzaj projektu i mieć wpływ na każdy szczegół od podstaw.

Zazwyczaj styl Myers jest minimalistyczny i przepełniony wpływami bohemy, ale jej klientka chciała więcej przepychu i kolorów, które pasują zarówno do dzielnicy Beverly Hills, jak i do jej osobowości. "Moja wrażliwość sprawiła, że bardziej szalone pomysły mojej klientki nie ujrzały światła dziennego" - wyjaśnia. "Ona zapewniła wypchnięcie ze strefy komfortu Veneer i szansę na rozwinięcie naszej oferty".

Tak bardzo, jak chcemy, aby droższe przedmioty z naszych starych domów sprawdziły się w naszych nowych domach, w większości przypadków po prostu nie pasują do nowej przestrzeni zarówno pod względem użytych nowych materiałów, jak i palety kolorów. "Przywieźliśmy kredens z jadalni i główne łóżko jako rekwizyty" - opowiada Myers. "Moi klienci mądrze zdali sobie sprawę, że żaden z ich innych drogich mebli nie będzie działał i byli szczęśliwi, że mogą zacząć od nowego asortymentu".

Myers wiedziała, że jej klientka chciała mieć bogate kolory w końcowej instalacji, więc przy remodelingu skierowała ją w stronę neutralnej palety bieli, czerni, szarości, mosiądzu i orzecha. "Czułam się w niej wierna stylistyce midcentury modern i dzięki kontrastom i kształtom zapewniła przyciągającą uwagę dramaturgię, o której wiedziałam, że klientka tego chce" - mówi. "Dzięki temu, że stałe części domu były neutralne, mogliśmy się pobawić klejnotami w meblach, tapetach, dywanach i akcentach. W ten sposób wpleciono mnóstwo kolorów, ale nie czujemy się zbyt przytłoczeni lub jak w cyrku."

Neutralna baza naprawdę zakotwiczyła jaśniejsze odcienie zastosowane w całym domu i pozwoliła Myers i jej zespołowi na prawdziwą zabawę kolorem. Ten moment z aksamitnym złotym krzesłem obrotowym jest doskonałym przykładem.

Podczas poszukiwania mebli, które wypełniłyby przestrzeń, Myers znalazła coś zarówno wysokiego, jak i niskiego. Rozkładany stół jadalniany z białego dębu został wykonany na zamówienie przez Dusk Designs. "Praca z utalentowanym twórcą, aby uzyskać dokładnie taki projekt i rozmiar, jakiego potrzebujesz, jest niezwykle satysfakcjonująca" - mówi. "Gięte krzesło z trzciny w głównej sypialni zostało znalezione przez mojego klienta na pchlim targu i dodało pomieszczeniu osobowości za kilkaset dolarów". Co za wynik.

Największym wyzwaniem tego projektu była część związana z przemodelowaniem, która przeciągnęła się znacznie dłużej niż przewidywano. "Beverly Hills nie jest miastem najbardziej przyjaznym do wydawania pozwoleń, a nasz budowniczy był perfekcjonistą (w najlepszym tego słowa znaczeniu)," mówi Myers. "Zrobił i przerobił zbyt wiele instalacji, aby zawsze wszystko było tak jak trzeba, co docenialiśmy, ale jednocześnie nie mogliśmy się doczekać, aby przejść do bardziej zabawnej części wyposażenia i wprowadzić moich klientów do domu".

Myers rozszerzyła tę grę kolorów na sypialnię z tapetą ombré, aby stworzyć atmosferę przypominającą zen.

Podczas gdy kolor jest wizualnie obecny w każdym innym pomieszczeniu w domu, w łazience zdecydowanie go stonowano dzięki bardzo ziemistym i naturalnym odcieniom. Dywanik w stylu vintage dodaje jej uroku od spodu.

Ukryty schowek to świetny dodatek do łazienki z małym kącikiem na dodatkowe produkty i pielęgnację.

Mimo, że styl tego domu odbiegał od typowego dla Myers "spokojniejszego i ziemistego podejścia do nowoczesnych wnętrz", naprawdę cieszyła się z możliwości eksperymentowania. "Moi klienci byli pewni, że to ja przeprowadzę ich dom przez trudny remodel i że uda mi się uzyskać ich styl" - mówi. "Jestem wdzięczna, że byli tak pewni. Ważne jest, abyśmy wychodzili z naszych stref komfortu. Wspaniałe rzeczy zawsze się dzieją, kiedy to robimy".

Ta jadalnia naprawdę udowadnia, jak daleko się posunęła, a my jesteśmy tak niesamowicie zadowoleni, że to zrobiła. Jest to prawdziwy hit z tymi krzesłami z West Elm, które niestety zostały już wyprzedane.

Teraz jest to pokój, w którym z przyjemnością będziemy przyjmować przyjaciół. To zdecydowanie najważniejsza część domu i choć kolory są jasne, nie czuje się przesytu dzięki sprytnemu wykorzystaniu jasnych drewnianych materiałów, białych ścian i złotych akcentów.

To zbliżenie naprawdę pokazuje fakturę i szczegóły pokoju. Podoba nam się, jak neutralne skórzane wazony Jenni Kayne nadają dodatkową fakturę, nie wpływając na kolorystykę.

"Jedno spojrzenie na tę kuchnię i już wiesz, o co chodzi w tym domu" - mówi Myers. "Przemyślany, łaskawy, wyrafinowany glamour, zabawa kolorem, otwartość. Wspaniałe płyty panda odbiegają od normy, a otwarte półki dumnie eksponują najwspanialsze chwile sztuki." Nie moglibyśmy się bardziej zgodzić.

Uderzający marmurowy backsplash naprawdę nadaje ton tej kuchni, podkreślony przez piękną drewnianą boazerię i szafki. Pomarańczowe stołki na blacie są fajnym i kolorowym akcentem wykończeniowym.

Kto nie chciałby mieć otwartych półek, które siedzą na szczycie marmurowego backsplash jak ten? Niebo.

Pomyśleliśmy, że spodoba Ci się zbliżenie. Nie ma za co.

Zobacz