Aranżacja kuchni

Według ekspertów Feng Shui, rozmieszczenie luster jest wszystkim.

Ewelina Krajewska

Niezależnie od tego, czy wierzysz w feng shui czy nie, nie da się zaprzeczyć korzyściom płynącym z doskonałego układu pomieszczeń lub przestrzeni, która po prostu wydaje się dobrze płynąć. Nie każdy projektant wnętrz aktywnie praktykuje tę starożytną chińską sztukę, ale większość prawdopodobnie nieświadomie stosuje się do jej zasad - przynajmniej częściowo. To dlatego, że często feng shui jest zdroworozsądkowe, jeśli chodzi o naturalny przepływ i wolny od bałaganu układ Twojego domu. Jednak jest jeden przedmiot w szczególności, który tajemnicą feng shui ekspertów wszędzie - i nie wszyscy zgadzają się na jego najlepszego wykorzystania i umieszczenie. Lustra są postrzegane jako posiadające właściwość odbijania (i efektywnego pomnażania) rzeczy w Twoim domu.

Skąd więc wiesz, czy używasz luster prawidłowo w swoim domu, zgodnie z zasadami feng shui? Podążaj za tymi zasadami od ekspertów, a może się okazać, że wszystkie złe wibracje opuszczą budynek. Po tym wszystkim, upewniał się że twój przestrzeń odbija co ty chcesz przyciągać w twój życiu no jest zbyt daleko od mieć dobrze organizującego i ładnie dekorującego dom.

Ustaw lustra prostopadle do drzwi wejściowych

Ogólnie rzecz biorąc, eksperci feng shui nie zalecają umieszczania lustra bezpośrednio naprzeciwko drzwi wejściowych, ale raczej na ścianie prostopadłej do nich. Drzwi wejściowe są bardzo ważne w feng shui" - mówi autorka książki "The Holistic Home" Laura Benko. Sugeruje ona, że kiedy wieszasz lustro, połącz je z jakąś intencją, np. rozszerzeniem możliwości w Twoim życiu.

Używaj luster na ścianach w jadalni

Eksperci uważają, że najlepszym pomieszczeniem do wieszania luster jest jadalnia, która reprezentuje twoją zdolność do utrzymywania bogactwa - rzecz, którą wszyscy chcielibyśmy odzwierciedlać w naszym życiu w nieco większym stopniu.

Unikaj luster w kuchni

Z drugiej strony, feng shui odradza umieszczanie luster w kuchni, zwłaszcza jeśli stoją one naprzeciwko pieca, ponieważ uważa się, że takie umiejscowienie jest siedliskiem negatywnej energii. Więc jeśli rozważasz lustrzany backsplash, możesz chcieć przemyśleć sprawę.

Umieść lustra naprzeciwko pięknych widoków

Większość ekspertów ostrzega, aby uważać na to, co odbija się w lustrze zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. "Lustra w feng shui są jak aspiryna," mówi Benko. "Są przepisywane często w celu leczenia wielu dolegliwości. Są szybką korektą, gdy chcesz poszerzyć przestrzeń i wprowadzić więcej światła." Tylko upewnij się, że odbijają piękny widok, a nie stos rachunków, dodała.

7 rzeczy, które powinna mieć każda kuchnia Feng Shui

Powieś lustro w dowolnym miejscu w przedpokoju

Według feng shui, lustra umieszczone w przedpokoju są ogólnie postrzegane jako pozytywny aspekt. Jednak, gdy są one umieszczone na końcu korytarza, mogą spowolnić przepływ energii w Twoim domu. Z drugiej strony, mogą być świetne na lądowaniach małych klatek schodowych, aby pomóc poszerzyć przestrzeń.

Powieś lustro w pobliżu biurka

Tak jak lustro odbijające stos rachunków może wprowadzić negatywną energię, tak lustro naprzeciwko biurka będzie działać na twoją niekorzyść, skutecznie podwajając twoje obciążenie pracą. Poza tym, nikt tak naprawdę nie chce patrzeć na siebie podczas pracy, prawda?

Postaw na lustro w salonie

Uważa się, że lustra w salonie sprawiają, że spotkania stają się bardziej uroczyste, ponieważ podwajają liczbę osób obecnych w pokoju. Jakkolwiek, mogą także wzmacniać złą energię jeżeli twój goście są negatywni - więc być ostrożny kto zapraszasz nad, lub uprzejmie mówi twój gościom opuszczać dramat w domu.

Unikaj umieszczania luster nad łóżkami, kanapami lub krzesłami

Jednym z miejsc, w którym eksperci feng shui ostrzegają przed wieszaniem luster, jest miejsce za sofą lub łóżkiem. Certyfikowany ekspert feng shui Marianne Gordon również odradza umieszczanie przedmiotów nad miejscami do siedzenia. Mówi ona, że "w feng shui chodzi przede wszystkim o to, aby czuć się bezpiecznie i pewnie w swojej przestrzeni", a trudno jest czuć się bezpiecznie, gdy coś ciężkiego wisi bezpośrednio nad głową.

W feng shui chodzi o to, aby czuć się bezpiecznie i pewnie w swojej przestrzeni.

Wykorzystaj lustra w sypialni

"Jeśli masz problemy z zasypianiem, porozmawiajmy o tym, dlaczego lustro na ścianie Twojej sypialni może być winowajcą" - mówi założycielka Simple Shui, Amanda Gibby Peters. Ona sugeruje szybki test, aby sprawdzić, czy twoje lustro może mieć wpływ na twój sen. "Zakryj lustra w sypialni na kilka nocy i zauważ, czy twój sen się poprawia" - radzi. "Jeśli śpisz spokojnie z nimi zakrytymi, rozważ zastąpienie ich lub przeniesienie ich na ścianę, która nie jest skierowana w stronę twojego łóżka".

Z drugiej strony, lustra powinny być ostrożnie używane w sypialni, mówi NYC-based feng shui konsultant Laura Cerrano. "Uważa się, że lustra mają zdolność do aktywowania energii w pomieszczeniu. Klienci, z którymi pracuję, czasami decydują się trzymać lustro w sypialni i mówią mi, że śpią spokojnie. Niektóre klienci kochają pomysł żadny lustra w sypialni lub mogą właśnie umieszczać długiego lustro wśród szafy drzwi. Jeżeli ty robisz to, właśnie upewniał się szafa jest organizująca, ponieważ lustra podwajają co projektują," ona mówi.

Postaw na lustro daleko od toalety

W łazience, eksperci feng shui sugerują, aby unikać wieszania lustra naprzeciwko drzwi lub toalety. Pomijając fakt, że lustra umieszczone naprzeciwko drzwi są ogólnie postrzegane jako zły pomysł w każdym pomieszczeniu, można również argumentować, że nigdy nie jest wygodnie patrzeć na siebie w toalecie.

Zobacz