Aranżacja kuchni

To może być najłatwiejszy hack z IKEA, jaki kiedykolwiek widzieliśmy

Ewelina Krajewska

Gdzieś po drodze IKEA zmieniła się z marki kojarzonej z niezbędnymi rzeczami do pierwszego mieszkania w markę znaną z eleganckich i rozsądnych propozycji - które nadal są w cenie typowej dla pierwszego mieszkania. Choć może to być spowodowane licznymi, szykownymi przecenami kolekcji IKEA w ostatnich latach, mamy pewne podejrzenia, że skromny IKEA hack również ma coś wspólnego z wieloletnim sukcesem tej marki.

Hacki IKEA stały się tak popularne - szybkie przeszukanie Pinteresta przyniesie mnóstwo pomysłów - że istnieją nawet marki, które zajmują się wyłącznie tworzeniem produktów mających sprawić, że zwykłe przedmioty z IKEA będą wyglądały na droższe i bardziej wyjątkowe. Jeśli masz jakieś stare szuflady lub szafki nocne z IKEA, którym przydałoby się trochę odświeżenia, zwróć uwagę na Norse Interiors.

Dla niewtajemniczonych, marka ta tworzy produkty dostosowane do mebli IKEA w wyrafinowanym skandynawskim stylu. Pomyśl o drzwiczkach do szafek, panelach, frontach szuflad do komód oraz akcesoriach stworzonych specjalnie po to, by ozdobić istniejące, popularne meble IKEA.

Ostatnio, Norse Interiors zaprezentowało nową kolekcję Malm, zaprojektowaną w dwóch rozmiarach, pasującą do szafki nocnej IKEA Malm i komody IKEA Malm. Kolekcja jest dostępna w czterech różnych wzorach i wersjach kolorystycznych, a ceny zaczynają się od 60 dolarów.

Przewiń dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym szalenie łatwym hacku IKEA i poznać kilka wskazówek na temat skandynawskiego wzornictwa od prezesa i założyciela Norse Interiors, Lotty Lundaas.

Wykorzystanie wzorów z Norse Interiors nie może być łatwiejsze, zwłaszcza jeśli posiadasz już produkty IKEA, do których pasują ich wzory. Wystarczy wybrać wzór na froncie szuflady, a następnie wybrać kolor, który pasuje do Twojego stylu. W kolekcji Malm znajdziesz fronty z malowanym wykończeniem, które tworzy trwałą powierzchnię, łatwą do czyszczenia. Proces wymiany dotychczasowych frontów szuflad na nowe można przeprowadzić w zaledwie kilka minut. Wystarczy przełożyć cztery śruby i kołki do nowego frontu, a powstanie zupełnie nowa szuflada komody, która będzie miała o wiele więcej osobowości niż zwykły element z IKEA.

"Klient odgrywa kluczową rolę w tej transformacji, ponieważ to jego wybory sprawiają, że meble IKEA są wyjątkowe i osobiste" - wyjaśnia Lundaas. "Różne wzory i kolory frontów szuflad pozwalają na stworzenie ponad tysiąca niepowtarzalnych komód i szafek nocnych Malm".
IKEA Komoda trzyszufladowa Malm $79 Sklep

Oprócz frontów szuflad, Norse Interiors oferuje również gałki i uchwyty, aby kontynuować proces personalizacji. "Jeśli dodamy do tego gałki i uchwyty oraz wszystkie drzwiczki i panele, które oferujemy do szafek Besta, otrzymamy kilka tysięcy unikalnych elementów" - mówi Lundaas. "Korzystamy z istoty i modułowości IKEA, a następnie pozwalamy klientom stworzyć projekt, który wyraża ich indywidualny styl, wykorzystując trwałe, wysokiej klasy komponenty" - dodaje.

Norse Interiors Front szuflady Eleanor, Charcoal $60 Sklep

Kolekcja Malm została w szczególności zainspirowana najlepiej sprzedającymi się komodami i szafkami nocnymi IKEA. "Zmiana frontu szuflady to prosty sposób, aby nadać im zupełnie nowy wygląd" - zauważa Lundaas. Ponieważ celem firmy jest oferowanie rozwiązań dopasowanych do każdego rodzaju pomieszczenia, system Malm był naturalnym wyborem ze względu na swoją popularność, twierdzi Lundaas.

IKEA Komoda Malm z 6 szufladami w kolorze białym $179 Sklep

Jeśli chodzi o estetykę frontów szuflad, Lundaas wskazuje, że projekty są inspirowane architekturą skandynawską. "Pozostaliśmy wierni prostym liniom, które są charakterystyczne dla skandynawskiego wzornictwa" - wyjaśnia.

Kolekcja Malm zawiera adaptacje dwóch popularnych wzorów z kolekcji szafek Besta, a także dwa nowe, nazwane Joan i Susan.

"Joan [kolekcja] składa się z serii łuków, które powtarzają się i zachodzą na siebie, natomiast Susan została zainspirowana pięknymi witrażami" - mówi Lundaas.

Norse Interiors Front szafki nocnej Joan, Ziemia $120 Sklep

Jeśli chodzi o uzyskanie skandynawskiego stylu w swoim domu, Lundaas ma kilka ogólnych wskazówek. "Skandynawski design powinien wyglądać na niewymagający wysiłku, z niewielką ilością mebli i dekoracji," zauważa, sugerując, że każdy, kto chce stworzyć ten styl w swoim domu, powinien zacząć od zagracenia przestrzeni. "Minimalistyczne podejście dotyczy również palety kolorów, w której dominują neutrale" - mówi Lundaas.

Ponieważ w Europie Północnej przez większą część roku może być bardzo ciemno, Lundaas zauważa, że w skandynawskich domach często kładzie się nacisk na lampy i oświetlenie. Radzi dodać kilka przytulnych elementów, takich jak świece, aby wprowadzić nieco dodatkowego światła. Oprócz oświetlenia, ważnym elementem tego stylu aranżacji jest natura. "Wniesienie do wnętrza natury, takiej jak drewno, gałęzie i rośliny, to kolejna podstawa" - mówi. Wreszcie, kluczowa jest funkcjonalność. "W skandynawskich domach często można znaleźć sprytne rozwiązania w zakresie przechowywania" - mówi Lundaas.

Norse Interiors Front szuflady Susan, piasek $60 Sklep

Zobacz