Aranżacja kuchni

Stylistka wnętrz dzieli się sekretem dekorowania tym, co masz

Ewelina Krajewska

Nie ma nic bardziej satysfakcjonującego niż nadanie czemuś nowego wyglądu i wrażenia bez konieczności kupowania czegokolwiek. Może się to wydawać zbyt piękne, by było prawdziwe, ale rozwiązanie jest dość proste: Wszystko zależy od tego, jak stylizujesz to, co już masz. Jeśli to nadal nie brzmi prosto, nie stresuj się. Skontaktowaliśmy się z profesjonalistami, aby pokazali nam, jak to zrobić.

Aby dowiedzieć się, jak eksperci tchnęli nowe życie w starsze rzeczy, rozmawialiśmy z Kirsten Grove. Podzieliła się ona kilkoma wskazówkami, jak zmienić aranżację i styl typowych przedmiotów, które już posiadamy. Być może zechcesz odłożyć na bok swoje projekty związane z porządkowaniem, ponieważ te bibeloty, które masz zamiar wyrzucić, mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Grove dzieli się czterema wskazówkami, które pomogą Ci urządzić każdy pokój przy użyciu tego, co już masz.

Poznaj eksperta Kirsten Grove jest projektantką wnętrz w We Three Design, blogerką designerską na Simply Grove oraz autorką książki Simply Styling. Kirsten współpracowała z największymi firmami, takimi jak West Elm, Benjamin Moore, Target, Nissan, eBay, Sherwin Williams, Pottery Barn i Lowes.

Układaj rośliny, przedmioty i dzieła sztuki

Układanie warstw jest kluczem do stworzenia wymiaru i intrygi, ale celem jest osiągnięcie spersonalizowanego wyglądu, a nie zagraconego. Świeczniki, ceramika i wyroby garncarskie to świetne opcje do układania w stosy z książkami (które stanowią doskonałe wypełniacze). Więc następnym razem, gdy będziesz robić gruntowne porządki, nie bądź taki szybki w pozbywaniu się książek i czasopism, szczególnie jeśli mają fajne okładki. Rada Grove'a to ułożenie ich w stos, a następnie umieszczenie na wierzchu jednego z wyżej wymienionych przedmiotów dekoracyjnych.

Dzięki kominkom możesz odłożyć elektronarzędzia na bok. Stanowią one tło dla oprawionych w ramki dzieł sztuki. Ponadto nie wymagają wiercenia dziur w ścianie. Zamiast tego ustaw swoje dzieła sztuki na szczycie kominka lub ustaw je po jego bokach, aby uzyskać szykowny, swobodny wygląd. A jeśli masz wątpliwości, postaw na nim roślinę! Dodają one koloru i stylu.

Używaj kolorów oszczędnie

Stylizacja z wykorzystaniem kolorów może być trudna, szczególnie w kuchni. Kirsten zauważa, że im więcej kolorów w pomieszczeniu, tym bardziej przytłaczają oko. Postaw więc na minimalistyczną estetykę tam, gdzie to możliwe, zwłaszcza w kuchni. Gołe blaty są nie tylko bardziej eleganckie, ale dają też więcej miejsca na gotowanie.

Z drugiej strony, jeśli jesteś zagorzałym maksymalistą, istnieje wiele dekoracyjnych przedmiotów, które uosabiają zasadę forma-spełnia-funkcja. Wykorzystaj stare deski do krojenia jako prowizoryczne tace na stylowe butelki z mydłem, a słoiki zamień w schowki lub prowizoryczne wazony. Róża o pojedynczej łodydze w starej butelce po oliwie z oliwek jest uosobieniem szyku. (Upewnij się tylko, że usunąłeś etykietę).

Oświetlenie jest wszystkim

Porozmawiajmy o oświetleniu. Jeśli Twoja przestrzeń wygląda, jakby potrzebowała trochę miłości, oprawa świetlna załatwi sprawę. Kirsten poleca kinkiety po obu stronach łóżka, wiszące lampy w łazience lub kuchni oraz lampy podłogowe w salonie. Jeśli nie masz lampy podłogowej, spróbuj ułożyć książki na stosie, aby podnieść starą lampę stołową na odpowiednią wysokość. Gdy już znajdziesz lampę podłogową do swojego salonu, pomyśl o ścianie galerii.

Stwórz swoją własną galerię nad sofą lub w foyer nad stolikiem konsolowym. Jeśli obawiasz się, że nie masz wystarczająco dużo dzieł sztuki, aby stworzyć ścianę galerii, poniżej znajdziesz kilka pomysłów.

Odrobina szaleństwa w sztuce ściennej

Pierwszą zasadą ściany w galerii jest brak zasad. Wszystko jest dozwolone. Więc pomyśl, że to idealna okazja, aby zrobić coś w stylu scrappy, oczywiście w dobrym stylu. Przejrzyj stare schowki lub szuflady w poszukiwaniu ulubionych plakatów, okładek płyt, zdjęć i Polaroidów. Możesz nawet oprawić w ramki swoje ulubione strony z książek lub zabawne stare pocztówki, notatki i listy, które zachowałeś przez lata.

Możesz również użyć bufetu lub kredensu, aby wyeksponować pamiątki rodzinne. Mieszanie starego z nowym to zawsze dobry ruch. Kirsten sugeruje zestawienie sentymentalnego dzieła sztuki z nowym, aby uzyskać dziwaczne (i znaczące) zestawienie.

Zobacz