Aranżacja kuchni

Spojrzenie do wnętrza ikonicznych apartamentów Sex and the City

Ewelina Krajewska

Od popijania Cosmopolitanów na dolnym Manhattanie z Sanfordem po przegapienie imprezy urodzinowej Carrie w Il Cantinori - dorastaliśmy razem z Carrie Bradshaw, Samanthą Jones, Charlotte York i Mirandą Hobbes w Seksie i Mieście.

Kultowy, sześciosezonowy serial stworzył kontekst dla wyidealizowanego życia na Manhattanie w latach 90-tych, który stał się pożywką dla wzniosłych aspiracji kolejnych pokoleń. Poza pożądanymi ubraniami, niekończącym się strumieniem randek i niekończącymi się lunchami, starannie dobrany wystrój domów Carrie, Samanthy, Charlotte i Mirandy stanowił tło dla godnego pozazdroszczenia życia tej kultowej czwórki.

Scenograf Jeremy Conway jest jedną z wielu osób odpowiedzialnych za podsycanie marzeń niezliczonych aspirujących nowojorczyków. Conway zaprojektował mieszkanie każdej z postaci w serialu i obu filmach, przenosząc Carrie z kawalerki w Greenwich Village do szafy-nieba z Bigiem na Upper East Side. Mieliśmy swój specyficzny wygląd, który zbudowaliśmy wokół postaci, a potem mogliśmy odejść i powiedzieć: "Chcemy, żeby to była bardziej nowoczesna, kompaktowa przestrzeń" - powiedział Conway w rozmowie z Vogue Living.

Jeśli chodzi o rozwój osobowości każdej z czterech kobiet, Conway skupił się na szczegółach: "Skupiliśmy się o wiele bardziej na prawdziwych materiałach w mieszkaniach, pięknych tapetach, po prostu detalach i fakturach, których można by się spodziewać".

Zerknij do wnętrza ikonicznych nowojorskich apartamentów należących do przerażającej czwórki, którą wszyscy znamy i kochamy.

Brownstone Carrie w Greenwich Village

West Elm Mid-Century Media Console $1890 Sklep

Apartament Charlotte na Upper East Side

Restoration Hardware Sofa Morrison $2496 $2199 Sklep

Apartament Samanthy w Meatpacking District

Wade Logan Stołek barowy Atkins $300 $284 Sklep

Apartament Mirandy na Upper West Side

One Kings Lane Antyczne lustro Sunburst $425 Sklep

Następny w górę: Porady dotyczące urządzania mieszkania, które są godne Carrie Bradshaw

Zobacz