Aranżacja kuchni

Projektantka wnętrz z Południa przysięga, że ta sztuczka zapewni styl bez wysiłku

Ewelina Krajewska

Projektantka wnętrz Cortney Bishop opanowała nowoczesny styl południowy. Mieszkająca w Charleston projektantka wnętrz, która spędziła ostatnie 15 lat, projektując domy w Karolinie Południowej i poza nią, wie lepiej niż inni, co sprawia, że południowy dom jest pełen warstw, osobisty i przytulny, ale także nowoczesny i świeży.

Aby zrozumieć, jak uzyskać zdrową dawkę południowego uroku w naszych własnych domach, poprosiliśmy projektantkę o podzielenie się trzema najważniejszymi wskazówkami, jak uzyskać taki wygląd - i otrzymaliśmy o wiele więcej. Od skupienia się na wyglądzie zewnętrznym, poprzez wprowadzenie do wnętrza tego, co na zewnątrz, aż po dekorowanie z wykorzystaniem pamiątek - oto pomysły na południowy wystrój, które projektantka przysięga wykorzystać, aby uzyskać idealne wnętrze.

Zakasaj rękawy i zacznij robić zakupy, ponieważ te pomysły na wystrój wnętrz z Południa są łatwiejsze do zrealizowania niż myślisz. Pokochasz warstwowy klimat, jaki nadadzą Twojemu domowi.

Zwróć uwagę na atrakcyjność otoczenia

"Kiedy goście wchodzą do naszego domu, chcę, aby od razu poczuli, że drzwi są zawsze otwarte, a to zaczyna się od powitalnego ganku" - wyjaśnia Bishop. "Przestrzenie zewnętrzne są tak samo ważne jak wnętrza, biorąc pod uwagę, jak wiele czasu spędzamy na zewnątrz przez cały rok. Niezależnie od tego, czy chodzi o swobodne spędzanie czasu, czy samotne rozmyślanie, trzeba czuć się komfortowo. Zachęcam naszych klientów do zdecydowanych inwestycji w wysokiej jakości, trwałe meble zewnętrzne. Jeśli ludzie czują się mile widziani jeszcze przed otwarciem drzwi wejściowych, wyobraź sobie, jak będą się czuli w środku".

I na tym koniec...

Wprowadź do wnętrza to, co na zewnątrz. Czy pomalowałeś drzwi wejściowe na jaskrawy lub odważny kolor? Wprowadź ten sam kolor do swojego wejścia. Czy na ganku masz kafelki w ciekawy wzór? Przenieś je do przedpokoju. Wprowadź zieleń i inne akcenty, takie jak rattan i naturalne materiały, które sprawią, że przejście z zewnątrz do środka będzie płynne.

Zawsze miej świeżą zieleń

"Używaj świeżych kwiatów, nigdy sztucznych" - ostrzega Bishop. "Mieszkańcy Południa są dumni z krajobrazów i ogrodów. Zawsze jestem zwolenniczką wprowadzania do wnętrza tego, co na zewnątrz". Podobnie jak trendy w designie, kwiaty zmieniają się wraz z porą roku, a ja chętnie korzystam z okazji, by zmieniać aranżacje. Nawet jeśli nie masz dostępu do świeżych kwiatów, gałęzie drzew, palmy i zioła z Twojego podwórka natychmiast wypełnią pomieszczenie i dodadzą mu życia".

I jeszcze jedno...

Kolor zielony pomoże nadać wnętrzom atmosferę wnętrza i przestrzeni na zewnątrz, więc używaj go w szerokim zakresie. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się pomalować szafki kuchenne na nastrojowy odcień mchu, dodać nasycony kolor do mniejszych akcentów dekoracyjnych lub dzieł sztuki w swoim otoczeniu, czy też zdecydować się na bogatą sofę ze szmaragdowego aksamitu do pokoju telewizyjnego, ten świeży odcień jest podstawą w południowych domach.

Połącz stare z nowym

"Wielu naszych klientów poszukuje czegoś nowego, ale nowe rzeczy nie zawsze mają tę patynę i głębię, której pożądam w pomieszczeniu" - dodaje Bishop. "Jestem fanką pamiątek rodzinnych, zabytkowych dywanów, sztuki i akcesoriów w stylu vintage. Mój dom jest wypełniony wszelkiego rodzaju wyjątkowymi znaleziskami". Dobry projekt nie powstaje z dnia na dzień, więc poświęcenie czasu na wyposażenie pomieszczenia w autentyczne, urocze skarby naprawdę dodaje mu uroku. Uwierz mi: Wplecenie w wystrój elementów opowiadających historię sprawia, że rozmowa nabiera tempa i wywiera trwałe wrażenie".

I na tym koniec...

Dekoruj wnętrza pamiątkami rodzinnymi i antykami, ale nie zapomnij również o nowoczesnych elementach, aby Twój dom nie sprawiał wrażenia sklepu z antykami. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na stolik od współczesnego projektanta, czy też wprowadzisz do wnętrza abstrakcyjną sztukę, czy też zakotwiczysz pokój sofą o czystych liniach, taka mieszanka sprawi, że twoja przestrzeń będzie świeża i przytulna.

Zobacz