Aranżacja kuchni

Projektanci zdradzają, jak zmieścić duży styl w małej przestrzeni

Ewelina Krajewska

Jesteśmy wielkimi fanami małych przestrzeni - w naszym świecie metraż nigdy nie powinien ograniczać kreatywności. Wzory są najlepszym przyjacielem małych przestrzeni, ponieważ dodają im osobowości bez naruszania cennego metrażu. Jednak najważniejsze jest, aby wzory były wykonane w odpowiedni sposób. Dlatego poprosiliśmy kilku z naszych ulubionych mistrzów dekoracji, aby dali nam mistrzowską lekcję sztuki wzorów (spoiler: Wzorzysta tapeta może sprawić, że mała przestrzeń będzie wyglądać na większą). Aby odpowiedzieć na nasze pytania, jak zrobić duży wpływ na projekt przy ograniczonej przestrzeni, obejmuje Twenty2 współzałożyciel Kyra Hartnett, Alegria Home założyciel i projektant Allison Jones, oraz Eskayel założyciel i projektant Shanan Campanaro.

MYDOMAINE: Jaki jest największy błąd popełniany przez ludzi podczas urządzania małej przestrzeni?

KYRA HARTNETT: Granie bezpiecznie! Używanie małych wzorów lub wzorów tylko na jednej ścianie sprawia, że pokój wygląda na mniejszy. Zaryzykuj. Zainstaluj tapetę z dużym wzorem na wszystkich ścianach, a sufit pokoju powiększy się. Trawnik jest wspaniałym, neutralnym sposobem, aby ściany zniknęły. Stwórz pudełko z klejnotami, nakładając je na ściany i sufit.

ALLISON JONES: Nie edytuj. Nie wypełniaj przestrzeni zbyt wieloma elementami. Wybierz kilka wyjątkowych elementów. Nawet jeśli są one duże, sprawią, że przestrzeń będzie mniej zagracona.

SHANAN CAMPANARO: Utrzymywanie małej przestrzeni w zbyt minimalnym stylu. Mała przestrzeń jest świetną okazją do puszczenia wodzy z kolorem, wzorem i dziką armaturą, ponieważ jest zamknięta.

 

MD: Jeśli chodzi o stosowanie wzorów, czy są jakieś sztywne zasady dla małych przestrzeni?

KH: Uwielbiam używać dużych wzorów na wszystkich ścianach i suficie. Zrób to wszystko! Poszatkowanie ścian różnymi kolorami i wzorami może sprawić, że ciasne pomieszczenia wydadzą się jeszcze mniejsze. Jeśli sprawisz, że ściany będą spójne w swoim wyglądzie, poczucie przestrzeni powiększy się.

AJ: Dla mnie wszystko sprowadza się do równowagi. Jeśli używasz odważnego wzoru w jednym obszarze małej przestrzeni, stonuj go w innym. Dzięki temu wybrany przez Ciebie wzór nie tylko będzie błyszczał, ale również przestrzeń będzie nadal spokojna.

SC: Nie do końca wierzę w zasady. Generalnie uważam, że rozważenie tego, co już istnieje w przestrzeni, a czego nie można zmienić, np. okna lub stałego elementu wyposażenia, takiego jak wanna, jest kluczowe dla punktu wyjścia.

MD: Jakie są Twoje ulubione materiały, wzory i kolory do zastosowania w małej przestrzeni? Jakieś "dos" i "don'ts"?

KH: Trawnik jest tak łatwym, naturalnym sposobem na dodanie koloru i tekstury. Kiedy dodamy do tego element nadruku na materiale, jest to jeszcze bardziej ekscytujący sposób na przekształcenie przestrzeni. Lubię łączyć materiały naturalne z tymi stworzonymi przez człowieka: Sizal z chromem, drewno stodoły z lakierem, itp. To dodaje wymiaru. Materiały robią różnicę!

AJ: Uwielbiam całkowicie naturalne materiały: len, bawełnę, wełnę. Tekstury mogą działać jak wzory. Interesujące może być spojrzenie na sposób, w jaki coś jest tkane i pomyślenie o tym jako o wzorze.

SC: W łazience, jako sposób na wprowadzenie wzoru i koloru, wybrałabym kreatywne kafelki. Jeśli chodzi o zakątek w salonie lub sypialni, myślę, że tekstylia w postaci wzorzystej tapicerki lub zasłon mogą wiele dodać, nie zajmując przy tym zbyt wiele miejsca.

Rozważ splot i teksturę naturalnych materiałów jako wzór, wokół którego możesz projektować. 

MD: Jaka jest jedna rzecz, którą ludzie mogą być zaskoczeni, aby dowiedzieć się o użyciu wzorów w małej przestrzeni?

KH: Wyśrodkowanie wzoru na ścianie robi ogromną różnicę. Postaraj się zainstalować go tak, aby wzór był równo przycięty z każdej strony. Sprawi to, że pomieszczenie wyda się większe.

AJ: Może wydawać się sprzeczne z intuicją, aby wypełniać małą przestrzeń dużą ilością wzorów, ale uważam, że w ten sposób można sprawić, że mała przestrzeń wyda się bardziej luksusowa. Wzory często sprawiają wrażenie bardziej wyjątkowych niż jednolite kolory na małej przestrzeni.

SC: To zwykle sprawia, że przestrzeń wygląda na większą, zwłaszcza w przypadku dużej, powtarzającej się tapety.

 

MD: Jaki jest najlepszy sposób, aby przejść do wyboru wzorów?

KH: Zamów próbki rzeczy, które wzbudzają Twoje zainteresowanie, lub nawet wydrukuj zdjęcia z sieci. Powieś zdjęcia i próbki w swoim domu i żyj z nimi przez jakiś czas. Będą wyglądały inaczej o różnych porach dnia, a Ty będziesz wiedziała, które z nich sprawiają, że czujesz się dobrze na bieżąco, a które nie wywołują chwilowego dreszczyku emocji.

AJ: Wybierz coś, co kochasz w palecie kolorów, która współgra z innymi elementami w Twoim domu. Jeśli kochasz wzór, będziesz cieszyć się życiem z nim przez wiele lat. Jeśli paleta kolorów współgra z innymi elementami, które już masz w domu, zawsze możesz je wymienić, aby odświeżyć wystrój!

SC: Myślę, że powinieneś kierować się swoim przeczuciem i wybrać to, co Cię emocjonalnie pociąga, nawet jeśli nie możesz sobie tego wyobrazić w danym pomieszczeniu.

Ellie Cashman Design Tapeta z ciemnymi kwiatami

Ellie Cashman Design Dark Floral Wallpaper (cena na życzenie)

MD: Jakie jest pięć Twoich najważniejszych wskazówek dla początkujących użytkowników wzorów?

KH:

  1. Zaufaj swojemu instynktowi. Musisz żyć z nim na co dzień, więc upewnij się, że wzór sprawia, że czujesz się dobrze! Zacznij od czegoś teksturowego, co możesz ułożyć z własną sztuką i meblami.Kiedy poczujesz się gotowy, zrób skok z czymś dużym. Pamiętaj, że nic nie jest stałe, więc bądź odważny.Wzorzyste poduszki i pościel to świetny sposób na dodanie wzorów, które można łatwo łączyć z jednolitymi kolorami.
 

AJ:

  1. Wybierz wzory, które naprawdę kochasz. Wybierz coś, co nie zmęczy cię w przyszłości.Unikaj wszystkiego, co jest zbyt modne lub coś, co będziesz chciał wymienić za rok.Pomyśl o skali. Zastanów się, gdzie i w jaki sposób wzór będzie używany w danym pomieszczeniu.Zrównoważ wzory w przestrzeni z obszarami jednolitego koloru.Użyj wzorów, aby stworzyć punkt centralny w przestrzeni.
 

SC:

Nie bój się wzorów! Pomyśl o kolorach, którymi jesteś zainteresowany w pierwszej kolejności. Zawęzić swoje wybory przez hue.Seek out dużych powtórzeń. Mogą one naprawdę otworzyć małą przestrzeń.Użyj małych powtórzeń na poduszki, akcenty i mniejsze tapicerowane elementy.Idź z jelit, i nie bój się mieszać i dopasowywać. 

Więcej na stronie: http://poliplast.pl

Zobacz