Aranżacja kuchni

Projekt kuchni i sprzęt AGD: czy warto się integrować?

Ewelina Krajewska

Kuchnia stała się wielofunkcyjną przestrzenią, która służy jako centrum społeczne w domu. Łącząc się z jadalnią, pokojem dziennym, a nawet strefą zewnętrzną, kuchnia jest nie tylko zintegrowana z architekturą i wystrojem wnętrz, ale także z ludzkim stylem życia.

Jako przestrzeń do gotowania, spotkań towarzyskich, pracy i rozrywki, kuchnia jest tłem dla współczesnego życia. Stolarka wygląda jak meble, urządzenia AGD są zaprojektowane tak, aby pasowały do szafek lub były za nimi ukryte, a możliwość dostosowania i zintegrowania staje się coraz bardziej popularna, aby sprostać różnym stylom życia.

Stolarka kuchenna jest projektowana jako uzupełnienie architektury i wystroju wnętrz, a okucia kuchenne, takie jak prowadnice, zawiasy i uchwyty (lub ich brak), pozwalają na bezproblemową integrację urządzeń, co zapewnia spójny i konsekwentny wygląd.

W przypadku mieszkań o mniejszej powierzchni, zintegrowane urządzenia gwarantują większą swobodę projektowania i personalizacji, dając użytkownikom możliwość wyboru, co chcą ukryć, pokazać lub wyeksponować w kuchni. Dodatkowo, projekty, które pozwalają na otwarty plan - gdzie przestrzenie mieszkalne, jadalnie i kuchnie są połączone w jedną całość - umożliwiają zintegrowanym urządzeniom AGD stworzenie idealnie jednolitego środowiska, które emanuje wizualną ciągłością.

Zintegrowane kolumnowe chłodziarki i zamrażarki mają konstrukcję wpuszczaną w blat, którą można umieścić za szafkami kuchennymi. Zaprojektowane z 3-milimetrowymi szczelinami, bez widocznych zawiasów i kratek, modele te pozwalają na bezproblemowe łączenie, co daje większe poczucie przestrzeni i przełamuje granice między kuchnią a pomieszczeniami mieszkalnymi. Kolumny można łączyć i dobierać w różnych rozmiarach i wykończeniach oraz instalować obok siebie lub pojedynczo, aby dopasować je do potrzeb i stylu życia użytkownika.

agd

Dzięki zmywarkom i lodówkom ukrytym za stolarką dostosowaną do indywidualnych potrzeb, kuchnie wyglądają jak wyrafinowane schowki. Mniejsze urządzenia, takie jak szuflada CoolDrawer™ do wielu temperatur i zmywarka DishDrawerTM firmy Fisher & Paykel, mogą być również zintegrowane w stolarce poza kuchnią, aby wygodnie znajdowały się w pobliżu miejsc rozrywki wewnątrz lub na zewnątrz. Panele mogą być wykonane ze stali nierdzewnej lub dostosowane do integracji z szafkami - wybór należy do Ciebie.

Projektowanie i użytkowanie kuchni stało się osobistym wyrazem stylu życia ludzi, a urządzenia są projektowane w taki sposób, aby pasowały do różnych stylów, niezależnie od tego, czy jest to estetyka współczesna, minimalistyczna czy klasyczna.

Firma Fisher & Paykel, zaangażowana w pomoc ludziom w prowadzeniu lepszego, zdrowszego i łatwiejszego życia, oferuje serię modułowych, konfigurowalnych urządzeń, które umożliwiają zaprojektowanie praktycznej, zintegrowanej kuchni, będącej centrum i tłem dla nowoczesnego stylu życia.

Zobacz