Stylowe wnętrza

Pomysły na łazienkę: Idź na całość - Indie

Ewelina Krajewska

Zabierz swoje wnętrza w kreatywną podróż, pokazując, jak stworzyć łazienkę w stylu indyjskim.

Jak mówi stare powiedzenie, świat staje się coraz mniejszy. W dzisiejszych czasach podróżowanie po świecie i spędzanie wakacji w odległych miejscach jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. To, co widzimy i czego doświadczamy, może mieć na nas wpływ na wiele sposobów, nie tylko na dekorowanie i urządzanie naszych domów.

W naszych najnowszych przewodnikach po stylach "Get the look", zainspirowani Indiami, Meksykiem i Bliskim Wschodem, przedstawiamy 3 różne projekty łazienek, na które wpływ miały architektura, kolory, wzory i materiały używane w tych regionach. Przedstawię kilka praktycznych wskazówek i trików, które pomogą Ci stworzyć ulubiony światowy wzór, niezależnie od wielkości Twojej łazienki.Łazienka inspirowana Indiami

Naszą odkrywczą podróż rozpoczynamy od łazienki inspirowanej Indiami. Indie to duży i zróżnicowany kraj, a każdy region ma swój odrębny charakter i kulturę. Jednak stosując się do poniższych wskazówek, możesz uchwycić egzotyczną i czarującą naturę tego subkontynentu.

Pierwszą rzeczą, którą zauważysz w naszym projekcie łazienki, będą kształty i elementy dekoracyjne, które są charakterystyczne dla tradycyjnej indyjskiej architektury. Jeśli jesteś typem osoby, która lubi majsterkować, możesz stworzyć własne drewniane obramowania wokół luster o regularnych kształtach.

Kolorystyka jest dość neutralna, z dużą ilością odcieni ziemi, w tym szarości, brązów i beżów. W gorącym klimacie, takim jak w Indiach, kamień jest szeroko stosowany, aby zapewnić chłód podłogom i ścianom. Jeśli jednak zależy nam na ograniczeniu kosztów, doskonałym zamiennikiem są płytki z efektem kamienia i panele ścienne pod prysznicem.

Aby nadać wnętrzu bardziej naturalny charakter, zastosowano wykończenia z jasnego drewna, w tym umywalki, wieszaki na ręczniki, mostek kąpielowy i stołki do przechowywania. Jest tu także wiele miejsca na personalizację w postaci indyjskich motywów, wzorów i akcesoriów. Indie słyną ze swoich tkanin (na fladze narodowej widnieje koło przędzalnicze) i z pewnością będziesz chciał pochwalić się pamiątkami zebranymi podczas wizyty na subkontynencie.

Zawsze warto stworzyć tablicę nastrojów, wycinając zdjęcia z magazynów i zbierając próbki materiałów i kolorów:

Przyjrzyjmy się teraz bardziej szczegółowo poszczególnym elementom naszej łazienki inspirowanej Indiami.


Strefa prysznica

Aby uzyskać wrażenie luksusu, postanowiliśmy przenieść szare płytki z efektem kamienia bezpośrednio do strefy prysznica, tworząc bezstopniową kabinę mokrą. Bezramowa i pozbawiona brodzika konstrukcja sprawia, że łazienka jest naprawdę przestronna i otwarta.

Produkty, które wybraliśmy:

 • Brązowe panele ścienne z efektem kamienia, zamiast płytek
 • Eleganckie ramię prysznicowe z uchwytem
 • Głowica prysznicowa LED i zawór cool touch to ukłon w stronę ultranowoczesnych Indii
 • Podgrzewany wieszak na ręczniki dla większego luksusu
 • Drewniany wieszak na ręczniki dla bardziej naturalnego, ręcznie robionego wyglądu
 • Dekoracyjne krzesło i poduszka

Obszar wanny

Wspaniałe krzywizny tradycyjnej wanny doskonale pasują do motywów indyjskich, dając Ci prawdziwie zachwycające miejsce, w którym możesz się zrelaksować, zanurzyć i pomyśleć o swoich podróżach.

Produkty, które wybraliśmy:

 • Bambusowa mata kąpielowa, mostek kąpielowy i stołek, które zapewniają ciepłą, zachęcającą atmosferę
 • Prosta, zakrzywiona bateria ścienna
 • Dekoracyjne żaluzje okienne z motywami inspirowanymi Indiami

Strefa umywalki

Indyjskie wnętrza często charakteryzują się bardziej nieformalnymi przestrzeniami, w których rodziny i przyjaciele mogą się zrelaksować i porozmawiać. Staraliśmy się to odwzorować, instalując podwójne umywalki z blatem. Pozwala to Tobie i innym członkom rodziny przygotować się do nadchodzącego dnia - jest to o wiele bardziej towarzyskie doświadczenie. Wykończenie drewnem dodaje ciepła Twojemu pokojowi.

Produkty, które wybraliśmy:

 • Umywalki nablatowe w kształcie misy
 • Proste baterie ścienne o zaokrąglonych kształtach
 • Klasyczne akcesoria ścienne
 • Luksusowe płytki z efektem marmuru

Strefa toalety

Do naszego projektu łazienki dodaliśmy oddzielną toaletę z dekoracyjnie wygiętymi drzwiami. Toaleta zaprojektowana od tyłu do ściany jest bardzo nowoczesna, z wykorzystaniem fałszywej ściany i ukrytej spłuczki. Jest również wyposażona w wąską deskę sedesową, która nadaje jej minimalistyczny wygląd.

Produkty, które wybraliśmy:

 • Satynowe białe płytki podłogowe tworzące oddzielną strefę w łazience
 • Beżowe kamienne płytki mozaikowe jako tło toalety
 • Klasyczne akcesoria ścienne

Szatnia w stylu indyjskim

Nie potrzebujesz ogromnej przestrzeni, aby stworzyć swoje ulubione wzory. Odpowiednio dobrany wystrój i wyposażenie sprawią, że szatnia pod schodami z łatwością zamieni się w miejsce inspirowane durbarem. Neutralna kolorystyka i wspaniałe drzwi z parawanem podkreślą jej wygląd, a pamiątki i motywy inspirowane Indiami stworzą zachwycającą, małą przestrzeń.

Wskazówki, jak maksymalnie wykorzystać przestrzeń:

 • Zamontuj fałszywą ścianę do poziomu okna, aby ukryć spłuczkę
 • Druga ściana podwieszana może zapewnić dodatkowe miejsce do przechowywania
 • Wybierz umywalkę wiszącą
 • Dodaj akcesoria montowane na ścianie

Gdzie pójdziesz dalej?

Mam nadzieję, że podobał Ci się ten przewodnik po stylach i zainspirował Cię do "pójścia w świat" w Twojej łazience.

W następnej podróży po świecie pokażę Ci, jak stworzyć łazienkę inspirowaną Meksykiem i Bliskim Wschodem. Dołącz do mnie, klikając na poniższe zdjęcia. No dalej... bądźcie żądni przygód.


Jakich produktów potrzebuję?

Wszystkie produkty użyte w tym projekcie łazienki znajdziesz w naszym przewodniku po zakupach Go Global.

Zobacz