Poradnik wnętrzarski

Ozdabianie: Podstawy projektowania wnętrz

Ewelina Krajewska

Jeżeli ty no urodziłeś z umiejętnością wyobrażać sobie pokój z meblowymi plasowaniami, ściennymi wieszakami i dywanikami i akcentującymi wyborami, ono jest coś ty możesz rozwijać i mienić w czasie. Naucz się podstaw dekoracji domu, w tym zasad projektowania, stylów dekoracji i odpowiedzi na wyzwania związane z dekorowaniem.

Wyposażenie wnętrz w porównaniu z dekoracją wnętrz

Wyposażeniewnętrz i wyst rój wnętrza często mylą się za to samo, ale terminy nie są całkowicie wymienne. Aranżacja wnętrz to zawód, który wymaga szczególnego wykształcenia i formalnego szkolenia, w tym planowania przestrzeni, projektowania mebli i architektury. Dekorator wnętrz nie posiada takiego formalnego wykształcenia i koncentruje się na estetyce i wyglądzie powierzchni przestrzeni. To, kogo byś zatrudnił, zależy od tego, czy masz jakieś prace konstrukcyjne lub planowanie przestrzeni do wykonania, czy też potrzebujesz kogoś, kto tylko zaplanuje wystrój.

Elementy dekoracyjne

Pierwszym krokiem powinno być wybranie stylu do wnętrza Twojego domu. Będzie to promować zasadę projektowania jedności i harmonii, myśląc o całym domu o jednoczącym temacie. Może to być tak proste jak wybór casual zamiast formalnego lub tradycyjnego zamiast współczesnego. Stamtąd możesz dopracować go do bardziej specyficznego stylu, takiego jak francuski kraj, toskański, nowoczesny wiktoriański, czy shabby chic.

Równowaga to kolejna zasada - rozkładanie ciężaru wizualnego w pomieszczeniu. Można to zrobić symetrycznie, jak to ma miejsce w tradycyjnych wnętrzach, lub z asymetryczną równowagą, jak to ma miejsce w luźnych wnętrzach.

W każdym pomieszczeniu powinien znajdować się punkt centralny. W salonie może to być kominek lub dzieło sztuki. Wyróżnia się skalą, kolorem czy fakturą.

Kontrast i różnorodność dodają pomieszczeniu atrakcyjności wizualnej. Należy pamiętać o rytmie z powtarzającymi się elementami tego samego koloru, faktury lub wzoru, a także o postępie rozmiarów lub kolorów.

Kolor

Wybór palety kolorystycznej jest istotnym elementem wystroju wnętrza. Podczas gdy w każdym pokoju można mieć inny styl i kolorystykę, często będzie się chciało połączyć ze sobą całe mieszkanie. Weź pod uwagę odpowiednie kolory dla małego pokoju, jak również kolory i wzory dla dużego pokoju.

Wzory

Mieszanie wzorów w wystroju domu jest jednym z bardziej zaawansowanych elementów wystroju wnętrz. Wzory nie muszą do siebie pasować, ale muszą się uzupełniać i współgrać ze sobą. Odbywa się to poprzez uwzględnienie koloru, rozmiaru i skali.

Wskazówki, jak zacząć pracę z dekorem

Główną pułapką, która uwięzi niewyszkolonych dekoratorów jest montaż. Dobry dekorator wnętrz może zeskanować pokój i zrozumieć, jakie elementy działają w nim i kiedy czegoś jest za dużo, gustowne lub wymaga upiększenia. Kilka wskazówek w tym zakresie może dokonać lub przerwać wybór projektu Twojego pokoju.

Jeden pokój element który może zazwyczaj używać edytorskiego oko jest jak poduszki umieszczają. Poduszki mogą być ładnym akcentem dodawać pokój colour story, lub w niektóre skrzynkach nawet tworzyć punkt centralny dla pokoju. Niektóre osoby mają jednak tendencję do przesadzania z poduszkami. Unikaj przeciążenia sofy do tego stopnia, że gość musi przesunąć wszystkie poduszki tylko po to, by usiąść.

Wybór dzieł sztuki może być ważny dla pokoju, ale należy również wziąć pod uwagę sposób jego prezentacji. Zasadą jest ustawienie zawieszek ściennych na poziomie oczu. Podobnie liczy się wysokość, na której ustawiasz żyrandol. Częstym błędem popełnianym przez ludzi jest wieszanie żyrandola zbyt wysoko lub blisko sufitu. Rzuć go na tyle nisko, aby wniósł światło do pomieszczenia i został zauważony. Jeżeli ty wieszasz je nad stołem, upewniał się że gdy ty siedzisz up od stołu, twój lub jakaś wysoki goście no może pukać w je.

Umeblowanie jest dużą inwestycją i stanowi dużą część budżetu wystroju pokoju. Jeśli masz napięty budżet, są pewne rzeczy, na które powinieneś się natknąć. Dwoma najważniejszymi meblami - prawdopodobnie tymi, które będą najbardziej użyteczne - są sofa i łóżko. Wydaj więcej na te rzeczy. Oszczędzaj na dywanikach, stołach akcentujących i sztuce ściennej. Mieszanka przedmiotów z wysokim biletem z mniej kosztownych opcji jest sztuczką handlową, która sprawia, że pokój nadal czuje się stylowo bez łamania banku.

Zobacz