Aranżacja kuchni

Myślenie poza trójkątem kuchennym

Ewelina Krajewska

Firma Fisher & Paykel zaobserwowała, w jaki sposób użytkowanie kuchni zmieniało się na przestrzeni czasu i jak wpłynęło to na jej układ. Obecnie kuchnia jest integralną częścią otwartej przestrzeni mieszkalnej, a tradycyjny trójkąt roboczy w kuchni ewoluował w kierunku stref, w których urządzenia, przybory kuchenne i naczynia są rozmieszczone i pogrupowane tak, aby dostosować się do stylu życia ludzi.

Tradycyjny projekt kuchni opierał się na trójkątnym układzie, który zapewniał łatwy dostęp pomiędzy lodówką, zlewem i kuchenką. Był to efektywny układ, gdy kuchnie mieściły się w oddzielnych pomieszczeniach i były używane tylko przez jedną osobę.

Trójkąt stał się jednak mniej praktyczny, ponieważ kuchnia stała się otwartym centrum domu. Kuchnie mieszczą teraz więcej niż jedną funkcję i więcej niż jedną osobę, a w końcu nie jeden rozmiar pasuje do wszystkich.

Przygotowywanie jedzenia nie jest już w dużej mierze obowiązkiem jednej osoby, ponieważ rodziny i pary gotują razem. Ludzie mogą chcieć zamówić jedzenie, podgrzać resztki lub przygotować ucztę gastronomiczną, a kuchnia może służyć również jako miejsce spotkań, rozrywki lub pracy.

Kuchnie wymagają zatem elastycznego, praktycznego i dobrze zaprojektowanego układu, ponieważ służą wielu celom i są zawsze na widoku. Kuchnia skonfigurowana w strefach jest bardziej efektywna niż tradycyjny trójkąt roboczy w nowoczesnej kuchni, dlatego też rodzina urządzeń Fisher & Paykel może być rozmieszczona w całej kuchni, aby wspierać te strefy użytkowania.

Podział na strefy pozwala przydzielić obszary kuchni do określonych zadań. Na przykład, przygotowywanie, pieczenie i przechowywanie żywności należy do strefy gotowania; zlew i zmywarka do naczyń do strefy zmywania; zamrażarka może znajdować się w strefie przechowywania; a strefa rozrywki lub śniadania może mieć swoją własną strefę. Urządzenia, naczynia, sztućce i składniki są odpowiednio rozmieszczone dla wygody.

kuchnia

Gama produktów Companion firmy Fisher & Paykel sprawia, że strefa gotowania staje się łatwa, dzięki rodzinie produktów, które zostały zaprojektowane tak, aby pasowały do siebie, w tym wielofunkcyjny piekarnik parowy, wielofunkcyjny piekarnik mikrofalowy, piekarnik kompaktowy, szuflada podgrzewająca i ekspres do kawy. Wszechstronnie konfigurowalna gama produktów Companion może być ustawiona pionowo lub poziomo, w formie bloku lub rozmieszczona w całej kuchni, zapewniając absolutną wygodę.

Modułowe produkty Fisher & Paykel, takie jak CoolDrawer™, DishDrawer™ oraz zintegrowane chłodziarki i zamrażarki kolumnowe oraz szafki na wino, mogą być rozmieszczone w różnych strefach kuchni i poza nią, tam gdzie są najwygodniej dostępne i używane. Modułowe pionowe chłodziarki i zamrażarki z serii Columns można łączyć i dopasowywać, dzięki czemu chłodziarka Column może znajdować się w strefie gotowania, a zamrażarka Column w spiżarni lokaja. Chłodziarki posiadają niezależne komory i zmienne strefy temperatur (chłodziarka, spiżarnia i schładzanie), dzięki czemu nawet przechowywanie żywności może być podzielone na strefy, aby zapewnić optymalną pielęgnację i wygodę.

Szuflada CoolDrawer™ na wiele temperatur przyda się w strefie rozrywki, która może znajdować się bliżej stołu jadalnego, salonu lub na zewnątrz. Zmywarka DishDrawer™ na szklanki w strefie rozrywki ułatwia zmywanie, a modułowa konstrukcja oznacza, że DishDrawer™ może być również zainstalowana w strefie zmywania przy zlewie.

Fisher & Paykel jest zaangażowany w pomaganie ludziom w prowadzeniu lepszego, zdrowszego i łatwiejszego życia. Dzięki modułowej konstrukcji urządzeń Fisher & Paykel możesz zaprojektować praktyczną kuchnię, idealnie dopasowaną do Twojego stylu życia.

Zobacz