Aranżacja kuchni

Każdy centymetr domu tej specjalistki od PR-u mody w Los Angeles jest nienagannie wystylizowany

Ewelina Krajewska

Chociaż Bryan Smith ma nieskazitelny gust i współpracował z niektórymi z najlepszych współczesnych stylistów czerwonego dywanu, takimi jak Kate Young, Elizabeth Saltzman i Karla Welch, jest pierwszym, który przyzna, że jego silne poczucie stylu nie przekłada się na projektowanie wnętrz. "Wszystkie moje mieszkania przed tym nie były ładne" - przyznaje w rozmowie z MyDomaine specjalista od PR-u mody i założyciel firmy BSPR. "Pomyśl o łóżkach IKEA Malm i pionowych żaluzjach". Aby upewnić się, że jego dom w zachodnim Hollywood uniknął podobnego losu, Smith skorzystał z doświadczenia projektantki wnętrz z Los Angeles, Kerry Vasquez.

Vasquez, którą zainspirowało pochodzenie Smitha z branży mody, starała się wnieść artystyczną paryską estetykę do spokojnego mieszkania w Los Angeles. "Dom ma bardzo klasyczny klimat Starego Hollywood, który chciałam przełożyć przez pryzmat klasycznej europejskiej elegancji" - wyjaśnia projektantka. "Chciałam, aby ta przestrzeń sprawiała wrażenie wyrafinowanej, a jednocześnie zrelaksowanej oazy, która w jednej części jest Los Angeles, a w drugiej Paryżem". Wypełniona meblami wykonanymi przez lokalnych projektantów z Los Angeles, kolekcjonerskimi przedmiotami sztuki i nieokiełznanymi roślinami domowymi jest z pewnością idealną mieszanką.

Zajrzyjcie do wnętrza tego połączonego z Paryżem mieszkania, a zobaczycie jak wygląda lekcja stylizacji.

Na szczęście dla Vasquez, piękne kości nadają domowi w Los Angeles pewnej europejskiej elegancji. "Architektura to klasyczne Old Hollywood, które można odczytać jako styl hiszpański", wyjaśnia projektantka. Aby uhonorować estetykę hiszpańskiego bungalowu, wybrała materiały, które pierwotnie można było znaleźć w tej przestrzeni, takie jak brąz, mosiądz i marmur, ale w nowoczesnej formie, na przykład współczesne czarno-mosiężne kinkiety, które otaczają kominek.

Dom Croft Stolik kawowy Granada $1495 Sklep

Chociaż dom z jedną sypialnią i jedną łazienką nie jest duży, bielone ściany w kolorze Chantilly Lace od Benjamin Moore, ulubionym odcieniu projektantki wnętrz, sprawiają, że przestrzeń wygląda i czuje się większa niż jest. "Bez względu na powierzchnię, zazwyczaj chcę pomalować wszystko na biało, aby natychmiast rozjaśnić przestrzeń i sprawić, że wyda się większa - ten dom nie był wyjątkiem" - zauważa Vasquez.

West Elm Torres Wool Kilim $899 Sklep

Jasny odcień nie tylko otwiera przestrzeń, ale również rzuca światło na oszałamiające detale architektoniczne domu. "Salon ma wspaniały sklepiony sufit z łukowatym wejściem do jadalni, ale pierwotnie wszystko było pomalowane w kolorze Swiss Coffee przez Benjamin Moore," wspomina projektantka. "Nie ma cienia przeciwko Swiss Coffee, ale aby naprawdę zaakcentować te urocze detale architektoniczne, musiały być białe".

CB2 Hex Small Ivory Side Table $129 Sklep

Jeśli chodzi o meble i oświetlenie, Vasquez zwróciła się do marek z Los Angeles, takich jak Croft House i Brendan Ravenhill, które są uwielbiane przez lokalnych projektantów wnętrz. "W Los Angeles jest tak wielu utalentowanych projektantów mebli i oświetlenia" - wyjaśnia. "Chciałam się upewnić, że w pełni to wykorzystamy".

Chociaż wiele mebli w całym domu jest nowych, jeden zabytkowy element wyróżniał się dla Vasquez. "Największym znaleziskiem była zabytkowa szafka ścienna z Sunbeam Vintage, która idealnie pasowała na ścianę pomiędzy salonem a jadalnią, a także miała dokładnie te matowe, czarne nogi, których szukałam" - zdradza projektantka.

CB2 Lustro Infinity Round Black Mirror 48" $399 Sklep

Stylizując przestrzeń, Vasquez czerpała inspirację z artystycznie urządzonych paryskich apartamentów i domu wakacyjnego Faye Toogood na Morzu Śródziemnym. "Chciałam, aby dom sprawiał wrażenie kolekcji przedmiotów, w której wszystko jest celowe i artystyczne" - wyjaśnia. "Nawet misa, którą wybraliśmy na centralny punkt stołu w jadalni, oddaje tę estetykę".

West Elm Jensen Dining Table $599 Sklep

Chociaż dzieła sztuki nadają przestrzeni to niewysłowione je nais se quoi, Vasquez z pewnością nie pominął ścian domu. W jadalni, fotografia autorstwa przyjaciela Smitha, Luke'a Gilforda, jest niewątpliwym elementem wystroju, jednak jej oprawienie okazało się jednym z najtrudniejszych aspektów projektu.

Rejuvenation 6-ramienny żyrandol Berkshire z metalowymi kloszami $649 Sklep

"Największy problem powstał, gdy poszliśmy do tego wspaniałego zdjęcia niestandardowe ramki - i ramer stracił druk," wyjaśnia Vasquez z incydentu. "Skończyło się na tym, że musieliśmy dostać inny odcisk zrobiony i oprawiony, a ramkarz uaktualnił nas do szkła muzealnego za darmo, aby naprawić błąd".

France & Son Fotel Mid Century Jeanneret $1348 $460 Sklep

W sypialni, szkice Alberto Purasa z Galerie Micheal Bargo zdobią ściany, utrzymując się w artystycznej estetyce domu. Dopełnieniem przestrzeni jest nieokiełznane figowe drzewo skrzypcowe, którego gałęzie rozciągają się, wypełniając kącik zalany naturalnym światłem.

CB2 Wazon Florence z mosiądzu i szkła $25 Sklep

Według Vasquez, warstwowe oświetlenie jest tym, co odróżnia dobrze zaprojektowaną przestrzeń od reszty. "90% dobrego projektu to oświetlenie", wyjaśnia projektant. "Co oznacza po prostu upewnij się, że masz różne poziomy światła dla różnych zadań i nastrojów, które chcesz osiągnąć". Tutaj, kinkiety i lampy zadaniowe oświetlają przestrzeń.

Brendan Ravenhill Hood Sconce $375 Sklep

Stosunkowo stonowaną paletę kolorów w pokoju podkreślają bogate drewniane meble. "Chciałam, aby ta przestrzeń była męska, ale jednocześnie subtelna i delikatna" - mówi projektantka. "Wybraliśmy więc bardziej tradycyjne odcienie drewna, takie jak orzech włoski i wpletliśmy czarne akcenty, aby uzyskać bardziej męską estetykę, a następnie złagodziliśmy wszystko jasnoróżowymi tonami znalezionymi na dywaniku w sypialni".

CB2 Łóżko Drommen Acacia Wood $1199 Sklep

W rezultacie powstał dom, który emanuje niewymuszoną elegancją z wpływami paryskich apartamentów i spokojnych rezydencji w Los Angeles. "Moim celem w tej przestrzeni było stworzenie dobrze zaprojektowanego miejsca, w którym mógłbym się zrelaksować i poczuć jak w domu" - mówi Smith. "Misja zakończona".

Sabin Sofa Hayvenhurst $5950 Sklep

Zobacz