Stylowe wnętrza

Kabiny prysznicowe: Przewodnik po prawidłowym wykonaniu

Ewelina Krajewska

Jeśli zastanawiasz się nad zainstalowaniem nowej kabiny prysznicowej, musisz dokonać kilku praktycznych szacunków, zanim zaczniesz wybierać styl, który będzie Ci najbardziej odpowiadał.


Pomyśl o sposobie użytkowania

Po pierwsze, zastanów się, ile osób będzie korzystać z prysznica i jak często. Czy w najbliższym czasie powiększy się rodzina? Czy będą z niego korzystać starsi krewni? Od tego zależy łatwość dostępu, miejsce otwierania drzwi prysznicowych i dopasowanie kabiny do ogólnej przestrzeni łazienki. Prysznic typu walk in jest często przydatny i stylowy, ponieważ nie wymaga dodatkowego miejsca na drzwi.

Ponadto zastanów się, jak będziesz korzystać z prysznica na co dzień. Czy chcesz szybko wskoczyć i wyjść każdego ranka, czy też jest to luksusowy prysznic zarezerwowany dla wieczornego relaksu? Będzie to miało wpływ na rozmiar wybranego prysznica i miejsce, w którym go umieścisz.


Twój brodzik

Po dokonaniu szacunków nadszedł czas, by przyjrzeć się brodzikom. Istnieją cztery podstawowe rodzaje brodzików: pięciokątne, kwadratowe, prostokątne i czworokątne.

Brodzik pięciokątny lub czworokątny będzie najbardziej kompaktowym wyborem, więc jeśli potrzebujesz czegoś praktycznego, co pozwoli Ci zaoszczędzić miejsce w łazience, to takie brodziki będą się dobrze prezentować. Wanna w kształcie czworokąta zapewni Ci trochę więcej miejsca dzięki zaokrąglonym krawędziom, ale różnica między kanciastą krawędzią a eleganckim łukiem może mieć duże znaczenie estetyczne, więc zastanów się, którą wolisz.

Obudowa pięciokątna to zarówno oszczędność miejsca, jak i styl

Jeśli urządzasz pomieszczenie mokre lub po prostu chcesz mieć bardziej luksusową i przestronną obudowę, kuwety kwadratowe i prostokątne zapewnią Ci większą przestrzeń. Ich zaletą jest także to, że są bardziej uniwersalne, ponieważ kwadratowy prysznic może wyglądać świetnie nawet w centrum pomieszczenia.


Drzwi prysznicowe

Nie decyduj się na brodzik, nie myśląc o drzwiach. W przypadku brodzika pięciokątnego zazwyczaj ograniczamy się do drzwi na zawiasach, ale inne wzory brodzików mogą pasować do drzwi wahadłowych, dwuskrzydłowych (składanych do wewnątrz) lub przesuwnych. Zawsze upewnij się, że do drzwi dołączone są wysokiej jakości listwy uszczelniające do drzwi prysznicowych, które zapewniają dodatkową ochronę przed rozpryskami wody.

Kabina z drzwiami składanymi jest idealnym rozwiązaniem w ciasnych miejscach

Należy wziąć pod uwagę sposób otwierania drzwi prysznicowych. Ograniczona przestrzeń może wymagać czegoś, co będzie się składało lub zsuwało, w takim przypadku może być konieczne wybranie innego brodzika.


Złóż wszystko w całość

Gdy już dokonasz wyboru, zmierz swoją łazienkę i zaznacz powierzchnię, którą zajmie prysznic. Poświęć trochę czasu na przyzwyczajenie się do tej przestrzeni - prawdopodobnie wyda ci się ona większa, niż początkowo sądziłeś.

Gdy już będziesz zadowolony ze swoich decyzji, możesz wybrać szkło, materiał i kolor kabiny, tak aby pasowały do Ciebie i Twojej łazienki.


Kupuj kabiny prysznicowe

Odkryj szeroką gamę stylowych kabin prysznicowych, od kompaktowych kabin po wspaniałe kabiny typu walk-in, wszystkie w przystępnych cenach, tutaj, w Victoria Plum.

Zobacz