Architekt wnętrz - kopalnia wiedzy

Jakie cechy charakteryzują dobrego architekta wnętrz?

Ewelina Krajewska

Jest wiele czynników, które przemawiają za tym, by korzystać z pomocy projektanta wnętrz. Przede wszystkim można z takich usług skorzystać w momencie, gdy będziemy planować remont mieszkania. Architekt wnętrz to osoba, która będzie kreatywna i współpracując z nią będzie można liczyć nie tylko na jego pomysły, ale również na ciekawe wizualizację, które może dla nas wykonywać, dlatego wtedy lepiej zrozumiemy jakie ewentualnie zmiany można u nas wykonywać.

Nie można także zapominać, że każdy fachowiec jest inny i poszukiwanie dobrego adwokata może trochę zająć, nie jest to tak proste zadanie jakby się mogło wydawać. Jeśli liczymy na bezproblemową współprace wydaje się, że zawsze najlepsze będzie korzystanie z pomocy architekta z polecenia. Współpraca z taką osobą to dla nas gwarancja, że będzie można liczyć na dobrze wykonaną pracę, nie będzie trzeba obawiać się, że architekt nagle przerwie swoje zadania i remont nie będzie ukończony.

Na uwagę zasługuje również to jak dana osoba swoje usługi projektuje, co już realizowała i jakie projekty ma za sobą. Wtedy, gdy zobaczymy jak dana osoba pracuje łatwiej będzie nam odrzucić taką osobę, która nie będzie godna zainteresowania. Duże znaczenie może mieć sama strona internetowa danego architekta i przygotowane tam wcześniejsze projekty. Na tej podstawie już będziemy w stanie ocenić na ile solidna jest dana osoba i czy realizuje takie projekty, które dla nas będą interesujące, spełniać będą rzeczywiście nasze oczekiwania.

Portfolio projektanta wnętrz

Dobry projektant wnętrz - jak go rozpoznać?

Istotną rolę powinny odgrywać umiejętności danego architekta. Musi się liczyć to czy będzie to osoba kreatywna, czy potrafi porozumiewać się z klientami. Istotne znaczenie ma to jakie ma wykształcenie. Dobrze będzie, gdy jest to osoba po studiach magisterskich na ASP w ramach wydziału architektury wnętrz. Można także przygotować się dobrze do tego zawodu na architekturze ogólnej. Na rynku są także specjalne szkoły projektowania, gdzie ludzie przygotowują się do takiej pracy. Nauka tam trwa zazwyczaj dwa lata a efekt finalny to uzyskanie specjalizacji umożliwiających realizację aranżacji wnętrz.

Nie można również mylić architektury z dekoratorstwem, ponieważ to tak naprawdę dwie odrębne zupełnie kwestię. Zanim wybierzemy specjalistę zwracajmy uwagę na jego wcześniejsze działania i priorytety, chodzi o to, by taka osoba mogła skupić się rzeczywiście na naszych potrzebach. Warto rozpoznać czy mamy z taką osobą podobne spojrzenie na aranżację wnętrz, czy jego projekt nam będzie pasował.

Zobacz