Aranżacja kuchni

Jak zatrudnić projektanta wnętrz w budżecie

Ewelina Krajewska

Jako entuzjastka dekoracji, jednym z najczęstszych pytań zadawanych mi przez przyjaciół w trybie gniazdowania jest "Gdzie mogę znaleźć niedrogie _________ dla mojego domu?". Odpowiedź jest dość łatwa: pchle targi, sklepy vintage i kilku moich ulubionych, przyjaznych dla budżetu sprzedawców detalicznych. Drugie najczęstsze pytanie zawsze wprawia mnie w zakłopotanie: "Jaki jest koszt projektanta wnętrz?

Jeśli zatrudnisz projektanta wnętrz, możesz ustawić swój budżet na meble i wystrój w zasadzie dowolną liczbę, z którą czujesz się komfortowo, ale rachunek za usługi projektowe może łatwo i szybko się podnieść, i może się bardzo różnić.

Przed partnerstwa z projektantem wnętrz, pinpoint swój styl wystroju domu, dzięki czemu można dokładnie opisać wygląd idziesz na.

Wszyscy projektanci pracują inaczej. Niektórzy pobierają stawkę godzinową (od 100 do 500 dolarów za godzinę), opłatę ryczałtową (od kilku tysięcy dolarów do pięciu cyfr) lub procent od kosztów projektu. Wspólny wątek: Te opłaty są powyżej i poza kosztem produktów, które kupujesz.

Przemysł się zmienia, jednak dzięki kilku wybranym platformom internetowym, które sprawiają, że projektowanie wnętrz staje się bardziej przystępne i przejrzyste - i nadal opłacalne dla projektantów. Znajomość rzeczywistych kosztów projektanta wnętrz z góry była kiedyś odległym marzeniem, ale teraz jest rzeczywistością dzięki Decorist, Havenly, Modsy, Decorilla i roomLift. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tych zmieniających świat startupach.

Decorist

Odwiedziłam internetową platformę projektowania wnętrz Decorist w Seattle Showhouse i zostałam powalona przez oszałamiające pokoje, które jej zespół zaprojektował w 100% wirtualnie. Serwis oferuje warstwę trzech pakietów projektowania wnętrz online za stałą opłatą: Classic ($299 za pokój), Elite ($599 za pokój) i Celebrity ($1,299 za pokój), z których każdy zawiera dwie początkowe tablice koncepcyjne z korektami, ostateczny projekt pokoju, niestandardowy plan podłogi, instrukcje konfiguracji, spersonalizowaną listę zakupów, bezpośrednią komunikację z projektantem i bezpłatną usługę zakupu dekoracji. Możesz wybrać swojego projektanta lub zostać dopasowany.

Wszyscy projektanci Decorist są dokładnie sprawdzani. Klasyczne projektanci są ogólnie zielone talenty, Elite projektanci mają pięć lub więcej lat doświadczenia, a projektanci Celebrity osiągnęły trochę sławy (np. zostały opublikowane i założyli firmy projektowe własne). Pod względem estetycznym, Decorist naprawdę zasłużył na naszą aprobatę i wyróżnia się pomieszczeniami, które są gustowne i inspirujące, niezależnie od tego, na jakim poziomie się znajdują. Nie jest niespodzianką, że niektórzy z naszych ulubionych projektantów - Brian Paquette, Celerie Kemble i Will Wick - zasilili jego szeregi.

Pottery Barn Stołek z mongolskiego futra $229 Sklep
Modway Lippa 36" okrągły stół z podstawą Tulip Style $384 Sklep
West Elm Lustro ścienne Modern Streamline $300 Sklep

Havenly

Havenly, kolejny płaski usługa opłaty, jest najbardziej przystępne z grupy, ale jego projektanci wydają się być nieco bardziej zielony. Platforma oferuje dwa poziomy: 79 dolarów za pakiet pokojowy (który obejmuje niestandardowe tablice koncepcyjne, sugestie produktów i usługi zakupu) i 129 dolarów za pakiet pokojowy, który dodatkowo zawiera ostateczny układ pokoju i sugestie rozmieszczenia mebli. Nie ma konsultacji i instalacji w domu, a cała praca wykonywana jest online.

Gubi Lampa stołowa Grasshopper $580 Sklep
CB2 Poduszka Zbase $40 Sklep
IKEA Dywanik z owczej skóry RENS $30 Sklep

Modsy

Trójwymiarowe renderingi to świetne rozwiązanie dla klientów, którzy chcą zwizualizować swój gotowy projekt, zanim zdecydują się na konkretny układ lub umeblowanie, dzięki czemu Modsy wyróżnia się na tle konkurencji. Klienci rozpoczynają od przesłania ośmiu zdjęć swojego pokoju, które następnie są przekształcane w model 3D i dekorowane przez zespół Modsy, aby dopasować je do stylu i budżetu klienta.

Trzy pakiety Modsy - Classic (79$), Premium (149$) lub Luxe (499$) - są wyceniane za pokój, a pakiet Multi-Room jest dostępny za 229$. Stawki odzwierciedlają poziom doświadczenia projektanta i obejmują korespondencję jeden na jeden, co najmniej dwie korekty i niestandardową listę zakupów. Czas realizacji od początku do projektu wynosi nie więcej niż osiem dni.

West Elm Stołki barowe i kontuarowe z aksamitu $299 Sklep
Rough Fusion Concrete Fruit Bowl $65 Sklep

Decorilla

Z ryczałtowych pakietów zaczynających się od 449 dolarów, Decorilla jest jednym z droższych opcji z grupy, ale jej usługi są najbardziej solidne: Pakiety obejmują wiele propozycji projektowych przez dwóch najlepszych projektantów wnętrz, plus 3D renderingi, itemized listy zakupów do dokładnych produktów, umeblowanie i zalecenia kolor farby.

Stawki są oparte na pokoju, który ma być zaprojektowany (wybierz z patio, biuro domu, przedszkola, i dziewięć innych opcji) i poziom doświadczenia projektanta (brązowy, srebrny, lub złoty). Klienci poszukujący bardziej spersonalizowanego doświadczenia mogą zdecydować się na stawki godzinowe ($75-$500/godz.), a konsultacje w domu są dostępne w wybranych miastach.

Peach Couture Kaszmirowa narzuta w cętki $100 Sklep

roomLift

Założona w 2018 roku przez projektantkę wnętrz Megan Hersch, roomLift to niedroga usługa projektowania online z twistem wysyłkowym: w miejsce renderingu online, klienci otrzymują swoje propozycje projektowe w formie spersonalizowanego pudełka-dostarczonego do ich drzwi-dla namacalnego podglądu ich gotowego pokoju. Do każdego pudełka dołączony jest plan piętra oraz wybór sugerowanych przez projektanta zakupów do danego pomieszczenia - na przykład próbki farb, tapet, papierowe karty z meblami i elementami dekoracyjnymi - wraz z informacją, gdzie można je kupić. Pudełko RoomLift zostanie dostarczone w ciągu trzech tygodni od momentu, gdy klient odpowie na kwestionariusz i załaduje zdjęcia swojego pokoju (lub pokoi) do skrzynki Dropbox.

Cena za pokój zaczyna się od 695 dolarów i obejmuje dwie propozycje projektu, 15-minutową konsultację mailową lub telefoniczną oraz pudełko roomLift.

World Market 4 Ft Natural Barn Wood Wall Shelf $80 $64 Sklep
Brayden Studio Lucier Bar & Counter Stool $309 $250 Sklep
Zobacz