Poradnik wnętrzarski

Jak wygląda praca architekta wnętrz?

Ewelina Krajewska

Obecnie mamy bardzo wiele osób, które wybierają się na studia architektura wnętrz. Wydaje się jednak, że jak w każdej branży także tutaj praca ma swoje wady i zalety. Zasadniczo temat jest to bardzo obszerny i dlatego ewentualnie krótko można starać się określić czego po takiej pracy powinniśmy się spodziewać i jakie umiejętności musi mieć dobry projektant wnętrz.

Nie będziemy pisać o kolejnych etapach realizacji projektów, nie ma to większego sensu, nie decyduje także o tym czy ktoś na taką pracę się decyduje czy raczej nie będzie to dla niego odpowiednie zatrudnienie. Przede wszystkim podstawowy wymóg to posiadanie odpowiedniej umiejętności kreowania. Myślenia nieszablonowego. Z czasem można się tego nauczyć, ale pewne predyspozycje mogą być tutaj bardzo ważne.

Po co konkretnie, architektowi wnętrz nieszablonowe myślenie?

Jeśli projektant jest w stanie w taki szczególny sposób myśleć to tak naprawdę będzie w stanie dużo lepiej wykonywać swoje zadania i jego projekty będą rzeczywiście dopracowane. Nie można tworzyć kolejnych takich samych wnętrz, ponieważ klientom nie będzie to odpowiadać. Ważne będzie także myślenie nieszablonowe, ponieważ wtedy architekt jest w stanie dopasować się do potrzeb klientów.

Praca architekta wnętrz

Warto pamiętać, że wizja klienta ma tutaj spore znaczenie, każdy ma jakieś swoje potrzeby i tak naprawdę zadaniem architekta poniekąd będzie wejście w buty klienta, by dobrze wyczuć temat i te potrzeby jakie ma dana osoba. Na stronach internetowych można najczęściej znaleźć jakie projekty architekci realizują, czego będzie się można po nich spodziewać.

Nienormowany czas pracy

Warto także pamiętać, że architekt wiąże się z nienormowanym czasem pracy co dla niektórych będzie komfortowe. Nie zawsze jednak będzie to tak wyglądać, ponieważ czasami pojawia się problem z pewną samodyscypliną. Dodatkowo czasami może się to wiązać z koniecznością wielogodzinnej pracy w godzinach nocnych. Jeśli komuś powyższy opis będzie odpowiadał to możliwe, że w zawodzie architekta wnętrz będzie w stanie rzeczywiście się odnaleźć i warto będzie takie studia rozpocząć.

Zobacz