Poradnik wnętrzarski

Jak udekorować mały pokój dzienny

Ewelina Krajewska

Nie pozwól, by twój mały salon uszczypnął twój styl. Niezależnie od tego, jak mała jest Twoja przestrzeń, może ona nadal wyglądać stylowo, niezależnie od tego, czy ją posiadasz, czy wynajmujesz. Odkryjnajlepsze sztuczki dekoracji małej przestrzeni, aby spersonalizować najbardziej przytulne miejsce w Twoim domu.

Obejmij swoje Białe Ściany

Białe ściany mogą być nudne, ale potem znów mogą tworzyć uspokajający nastrój. Zastanów się nad objęciem białego na białym wnętrzu. Połączenie ścian z równie bladymi meblami jest eleganckim i prostym sposobem na to, aby każda mała przestrzeń stała się jaśniejsza i większa.

Dla nadania charakteru, dodajmy popsów kolorów i bryzgów tekstury. Projektant wnętrz Mercedes Daczi spersonalizował ten biały pokój dzienny za pomocą szeregu barwnych i teksturowych akcentów, w tym roślin domowych i wiklinowych mebli.

Pracuj nad swoimi dziwnymi kątami

Niezręcznie ukształtowany salon może być zaskakujący do dekoracji, ale żadna przestrzeń nigdy nie jest zbyt dziwna dla pięknego wystroju.

Możesz zmienić dziwną ścianę w punkt centralny. Właścicielka tego mieszkania zamieniła pionową przestrzeń wokół drzwi swojej sypialni w ścianę galerii w stylu salonowym.

Nie wiesz, gdzie położyć sofę? Wybierając tapetę o odważnym wzorze można stworzyć punkt centralny w dziwnie ukształtowanym obszarze. Tutaj tapeta z piwonii zakotwiczy pokój dzienny.

Kupa na tekstyliach

Zamień ciasny salon w bohoaven z materiału. W tym projekcie zHappy Interior Blog, ekspert od roślin domowych Igor Josifovic układa stosy na tekstyliach w swoim maleńkim salonie z bawełnianym gobelinem i poduszkami Kilima, aby ubrać tanią kanapę. Turecki dywanik sprawia, że siedzenie na podłodze jest bardziej zachęcające. Obok tkanego wieszaka ściennego znajduje się oprawiony w ramy ręcznik kuchenny, który był zbyt uroczy, by go używać.

Absolwentka Living Dorm-Style

Czy twój pokój dzienny krzyczy zarośnięty nastolatku? Ta mała kawalerka z Homepolish jest pełna wskazówek jak "dorosnąć" do mieszkania.

Elegancka półka na rowery utrzymuje koła w górze i na uboczu, jednocześnie zmieniając rower w dekoracyjną ścianę wiszącą. Innym inteligentnym pomysłem, który nie marnuje powierzchni podłogi, jest pływające biurko, które rozpościera się na lewą stronę pokoju. Jego wbudowane szuflady zapewniają dużą ilość miejsca do przechowywania. Ale to, co przekształca to studio o powierzchni 500 metrów kwadratowych w przytulny, dorosły dom, to różne detale i style dekoracji, które nadają mu jedyny w swoim rodzaju charakter, od kolorowych nadruków po wyrafinowane meble.

Dodaj żywy kolor

Nic tak nie upiększa salonu jak ozdabianie go roślinami. Kwitnące byliny, takie jak żonkile czy tulipany, dodają pięknego koloru, a liściaste piękności, w tym paprocie i pająki, przynoszą ciekawą teksturę (plus czyste powietrze w pomieszczeniach!). Nie lubisz ogrodnictwa? Wypróbuj kilka mało konserwatywnych opcji z rodziny sukulantów i umieść je w słodkich sadzonkach DIY.

Przekształć tę nudną przestrzeń w kształcie pudełka

Jeśli w Twoim salonie brakuje szczegółów architektonicznych, łatwo jest stworzyć niedrogi i wyjątkowy akcent bez konieczności przeprowadzania kosztownej renowacji. Pokaż swój osobisty styl, tworząc taką ścianę, jak ta od Joego Człowieka, która przekształci Twój pokój w przyciągający wzrok punkt centralny.

Znajdź Idealną Sofa dla Wąskiej Przestrzeni

Salon, który jest zarówno wąski jak i mały, może być szczególnie trudny do udekorowania. Jednak, podobnie jak w tej jasnej i przestronnej przestrzeni, która została przerobiona przez Decor Aid, starannie dobrana sofa segmentowa może w pełni wykorzystać cenne, kwadratowe nagrania. Kupując sofę, poszukaj takiej, która jest długa i może oprzeć się o ścianę, aby nadać salonowi więcej głębi.

Podnieś sufit za pomocą pionowych pasów

Jeżeli twój niski sufit jest skurczowy twój styl, then bierze dobrego spojrzenie przy te ściany w domu dekorowanym Sheer i Firma. Subtelne pionowe paski sprawiają, że niski sufit w tym kompaktowym salonie wydaje się wyższy.

Glam It up With Gold Decor

Glamourizing małego salonu nie jest problemem, jeśli oglądasz skalę swoich mebli. Na przykład, przepełniona kanapa sprawi, że każda mała przestrzeń będzie czuć się niespełna. Jednak sofa w rozmiarze mieszkania, która znajduje się również blisko ziemi (jak pokazano na rysunku) będzie miała odwrotny efekt.

Przy dodawaniu midasowego dotyku ważne jest również uwzględnienie skali. Cały złoty wystrój pokazany w tym małym salonie zaprojektowanym przez Havenly współpracuje z niskoprofilową kanapą. A ponieważ przezroczysty stolik do kawy nie zajmuje wizualnej rezydencji, stwarza iluzję większej powierzchni podłogi.

Stwórz salon Jewel-Box Living Room

Mały salon w tym luksusowym londyńskim apartamencie zaprojektowanym przez David'a Long Designs 'a jest uosobieniem królewskiego szyku. Srebrzysto-szara paleta tworzy scenę dla warstwy pięknych dodatków w bogatych kolorach i bujnych tkaninach. Wiśnia na górze jest zamówionym portretem, który sprawia, że pokój czuje się większy, przyciągając wzrok.

Uważaj na lukę za sofą

Dodanie regału lub półek za sofą jest podstępnym i skutecznym sposobem na dodanie wizualnego zainteresowania i przechowywania w salonie. W tym projekcie jasne kolory i duże okno pomagają również zmaksymalizować przestrzeń pozorną.

Wstrzyknij Shabby Chic

Oto nastoletni salon, który pięknie ilustruje nędzny, szykowny styl zauważalny dzięki jasnym kolorom, białym, pokrytym poślizgami meblom i zabytkowym akcentom. W projekcie znajduje się wygodne siedzisko miłosne, różowy fotel Fleurette i czarujący, zabawny żyrandol.

Zastosuj nowoczesny styl

Jeśli chcesz zacząć dekorować swoją przestrzeń od podstaw, pokój dzienny w tym apartamencie o powierzchni 600 stóp kwadratowych urządzonym przez Havenly odsłania prostą formułę dekoracji małej przestrzeni.

Po pierwsze, trzymaj się niskoprofilowych mebli w neutralnych kolorach. Nogi, takie jak stolik do kawy, tworzą poczucie przestronności, ponieważ można zobaczyć więcej podłogi. Dla popsów kolorów, dodać roślinę domową lub dwa i wzorzysty dywanik. Następnie wypełnij tę dużą pustą przestrzeń nad sofą wydrukiem lub ponadwymiarowym lustrem. Potrzebujesz lampy podłogowej, ale nie masz do dyspozycji ani centymetra przestrzeni poziomej? Zastanów się nad czymś zamontowanym na ścianie.

Udekoruj jak Francuzi

Malutki salon w tym paryskim apartamencie z Paryża Idealne potrójne jak jadalnia i kuchnia również bez poczucia tłoku i skąpstwa w starym stylu. Kilka sprytnych sztuczek dekoracyjnych to umożliwiło.

Po pierwsze, wyposażenie go tylko w niezbędne rzeczy - kanapę do wypoczynku i zestaw jadalny do jedzenia lub pracy nie marnuje ani kropli kwadratu. Po drugie, niewielki wybór formalnych ozdób, od kryształowego żyrandola po ozdobne lustro, łączy paryski szyk z praktyczną funkcją.

Pair Perfect pieces together

Wiele wzorów z Midcentury, jak pokazany po lewej stronie zestaw jadalny, jest nisko zawieszonych i nogawych, co proporcjonalnie lepiej wygląda w małych pomieszczeniach. Duże lustra, jak lustro od podłogi do sufitu za sofą, również pięknie komponują się z małymi kwadratowymi nagraniami, ponieważ wizualnie powiększają powierzchnię.

Zakotwiczenie salonu z meblami

Jeśli chodzi o dekorowanie pomieszczeń każdej wielkości, obiekt alfa jest tym, co zakotwiczy przestrzeń. W tym salonie zaprojektowanym przez IDF Studio to pluszowa rozkładana sofa, która pełni rolę łóżka dla gości. Stoły do gniazdowania i tapicerowane schowki otomańskie mają również podwójne przeznaczenie - do rozrywki i hostingu.

Unikaj Matchy-Matchy, Nudnego wyglądu

Dzięki nisko zawieszonym meblom ten salon czuje się większy niż jego rzeczywisty rozmiar. Daj swojej przestrzeni więcej tekstury i osobowości poprzez zastosowanie niedopasowanych mebli i dekoracji z różnych epok. Podobnie jak współczesna sofa i zabytkowe skórzane krzesła w tym pokoju, różne elementy teksturowane mogą wyglądać tak samo bezproblemowo jak kompletny zestaw.

Zobacz