Poradnik wnętrzarski

Jak odblokować umywalkę w łazience

Ewelina Krajewska

Wszyscy czuliśmy frustrację, która pojawia się, gdy zauważamy, że woda w zlewie podnosi się w czasie, w którym nie powinna. Istnieje wiele powodów, dla których umywalka w łazience może się zablokować, a jeśli masz do czynienia z powolnym odpływem, czujemy Twój ból.

Chociaż zatkany odpływ jest denerwujący, często można go szybko naprawić. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak odblokować umywalkę i przywrócić normalność w Twojej łazience.

Przygotowanie

W zależności od wielkości zatoru, istnieje kilka metod, które możesz wypróbować, aby odblokować swoją umywalkę. Należy pamiętać, że niektóre umywalki mają różne specyfikacje, dlatego ważne jest, aby skonsultować się z wytycznymi producenta, jeśli kiedykolwiek masz wątpliwości.

JAK ODBLOKOWAĆ UMYWALKĘ PRZY UŻYCIU NATURALNYCH PRODUKTÓW

Tę metodę warto wypróbować, jeśli Twój zlew nie jest całkowicie zablokowany, ale odpływa zauważalnie wolniej niż powinien.

Materiały

  • Wodorowęglan sodu
  • Biały ocet
  • Wrząca woda

1. Poczekaj, aż woda ostatecznie spłynie, a umywalka będzie pusta i sucha. Wlej do odpływu jedną filiżankę wodorowęglanu sody, a następnie dwie filiżanki wrzącej wody. Odczekaj 3-5 minut.

2. Wlej jeszcze jedną filiżankę wodorowęglanu sody, a następnie jedną filiżankę zwykłego białego octu. Pozwól, aby fizz się pojawić (jak niech nostalgia zamiatać nad tobą, pamiętając, że projekt naukowy wulkan zrobiłeś w szkole).

3. Gdy bąbelki znikną, wlej dwie filiżanki gorącej wody do odpływu. Po około dwudziestu minutach sprawdź, czy problem został rozwiązany. Jeśli nie, przejdź do następnej metody.

umywalka

JAK ODBLOKOWAĆ UMYWALKĘ ZA POMOCĄ TŁOKA

Jeśli metoda z wodorowęglanem sody nie udaje się udrożnić odpływu lub jeśli umywalka jest całkowicie zablokowana, spróbuj usunąć problem za pomocą tłoka.

Materiały

  • Tłok (im mniejszy, tym lepszy)
  • Gumowe rękawiczki

1. Jeśli odpływ ma jeden, usuń korek lub zatyczkę - zazwyczaj wystarczy wykręcić go z miejsca. Zablokuj otwór przelewowy szmatką, aby zwiększyć ssanie.

2. Upewnij się, że w zbiorniku jest wystarczająco dużo wody, aby zakryć co najmniej połowę głowicy nurnika. Jeśli nie, dodaj tyle wody, aby głowica nurnika była do połowy zanurzona, ale nie za dużo, aby nie powodować dużego rozprysku. 3.

3. Zamontować tłok wokół odpływu i nacisnąć w dół, najpierw delikatnie, aby utworzyć uszczelnienie. Push w górę iw dół wielokrotnie w pionowym ruchu w stałym tempie. Zwolnij tłok, aby wypuścić powietrze, i powtarzaj, aż woda spłynie. Jeśli to nie drenaż, przejdź do następnej metody.

4. Sięgnij w dół do odpływu (w gumowych rękawiczkach) i jeśli czujesz, że blokada rozluźniła się w górę, spróbuj ją usunąć.

JAK ODBLOKOWAĆ UMYWALKĘ PRZEZ USUNIĘCIE SYFONU

Jeśli naturalna metoda nie działa, a ty nie masz radości z tłok, nadszedł czas, aby wziąć rzeczy w górę notch i dostać się pod zlewem, aby usunąć pułapkę odpadów, powszechnie określane jako U-bend.

Materiały

  • Wiadro
  • Ręcznik
  • Klucz płaski, hydrauliczny lub śrubokręt (w zależności od wyposażenia umywalki)
  • Elastyczny drut

1. Upewnij się, że woda jest zakręcona.

2. Umieść ręcznik i wiadro pod umywalką, aby wyłapać wodę, która może kapać po zdjęciu syfonu.

3. Na końcu najbliżej umywalki, ostrożnie poluzuj złączkę, która łączy syfon z umywalką - bądź przygotowany na nadmiar wody, która może kapać. W zależności od konstrukcji syfonu, może być potrzebny klucz lub śrubokręt, aby to zrobić.

4. Odkręć drugi koniec syfonu i wyciągnij go z umywalki, uważając, aby nie zgubić żadnych dodatkowych elementów (takich jak gumowe uszczelki lub podkładki), które mogą być na miejscu.

5. Usunąć blokadę z syfonu - można spróbować to zrobić, przesuwając kawałek elastycznego drutu przez rurę, aby usunąć to, co może być zablokowane.

6. Po usunięciu zatoru wymienić syfon i upewnić się, że jest on całkowicie szczelny na obu końcach. Włącz wodę z powrotem.

Chociaż nie jest to coś, z czym nigdy nie możemy się pogodzić, zablokowana umywalka to problem, który zazwyczaj można rozwiązać za pomocą kilku prostych artykułów gospodarstwa domowego i mnóstwa wytrwałości. Niezależnie od tego, czy problem rozwiążesz za pomocą fizz, plunge czy drutu, postępując zgodnie z tym przewodnikiem, możesz sprawić, że Twój odpływ znów będzie działał sprawnie w krótkim czasie!

Dowiedz się więcej na: https://lazienkowe-aranzacje.pl

Zobacz