Aranżacja kuchni

Hałas - niewidzialny zabójca

Ewelina Krajewska

Choć może się wydawać, że hałas nie jest poważnym problemem zdrowotnym, wpływ zanieczyszczenia hałasem na zdrowie jest w rzeczywistości coraz większym problemem. Zanieczyszczenie hałasem może mieć duży wpływ na nasze życie i zdrowie. Może nas denerwować i zakłócać nasz sen, utrudniać pracę w ciągu dnia i sprawiać, że jesteśmy mniej skoncentrowani.

Dowody ze sprawozdania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) 2020 wskazują, że długotrwałe narażenie na wysoki poziom hałasu w środowisku może prowadzić do stresu, przyczyniając się do wysokiego ciśnienia krwi, chorób serca, otyłości i cukrzycy. Dlatego też, zanieczyszczenie hałasem jest uważane nie tylko za uciążliwość środowiskową, ale również za zagrożenie dla zdrowia publicznego.

Schweigen projektuje urządzenia, które nie tylko generują niesamowitą moc ekstrakcji, ale robią to tak cicho i efektywnie, jak to tylko możliwe. Aby to osiągnąć, Schweigen rozpoczął od pozyskania najcichszego i najmocniejszego wentylatora odciągowego dostępnego w gospodarstwach domowych, a następnie zintegrował technologię wentylatora odśrodkowego produkcji niemieckiej z zaprojektowanym przez Schweigen systemem silnika Isodrive®.

Jednak nawet najcichszy silnik i wentylator generuje hałas. Tak więc, hałaśliwe wibracje wewnątrz okapu nie miały sensu. Dlatego też ciche okapy wyposażone są w silniki Isodrive montowane na zewnątrz domu, na dachu, w ścianie lub pod okapem, za pomocą akustycznie dopasowanych, elastycznych przewodów o odpowiednich wymiarach.

Zobacz