Aranżacja kuchni

Farrow & Ball's Newest Paint Colors są Making Us Want to Repaint ASAP

Ewelina Krajewska

Większość firm malarskich odsłania nowy zestaw kolorów w każdym sezonie, ale dla Farrow & Ball, to nie jest regularne zdarzenie. W rzeczywistości minęło kilka lat, odkąd ta ceniona brytyjska marka dodała jakiekolwiek kolory do swojej słynnej palety 132 odcieni. To znaczy, do niedawna.

Farrow & Ball ogłosił dziewięć nowych kolorów, wraz z oszałamiającym edytorialem, który pokazuje każdy odcień w użyciu. "Od różu i naszej najgłębszej czerwieni do miękkiej bieli i niebieskiego, nasze dziewięć nowych dodatków jest mieszane tylko z najbogatszych pigmentów i najlepszych składników jakościowych dla niezwykłej głębi koloru" - czytamy w komunikacie prasowym firmy.

Jak przystało na markę, nowe kolory będą w 100% na bazie wody, niskozapachowe, przyjazne dla środowiska i dostępne w różnych wykończeniach. Rzuć okiem na nowe kolory farb marki i kilka przykładów, które sugerują, jak hipnotyzująco wspaniałe wyglądają na żywo. Jesteśmy sprzedani!

Bancha

"Ta nowoczesna zieleń w stylu midcentury jest ciemniejszą wersją uwielbianego archiwalnego koloru Olive. Idealny dla tych, którzy chcą zastosować mocniejszy kolor w domu, jego stonowany odcień tworzy pokoje, które czują się spokojne i pogodne, zwłaszcza w połączeniu z miękkimi różami i brązami. Nazwany na cześć japońskich liści herbaty, Bancha, podobnie jak filiżanka zielonej herbaty, zapewnia poczucie bezpieczeństwa."

Naszym zdaniem to najlepszy odcień zieleni, ponieważ jest na tyle neutralny, że komponuje się z innymi elementami pokoju, ale na tyle odważny, że dodaje odrobinę charyzmy.

Farrow & Ball Bancha Sample $8 Sklep

De Nimes

"Ten cichy, elegancki błękit jest cudownie przyziemny, więc może być stosowany do wszystkiego, od wyspy kuchennej po przestronny salon. Dokładny odcień jest zakorzeniony w palecie regencji, ale zainspirowany tkaninami z codziennej odzieży roboczej wykonanej we francuskim mieście Nîmes."

Gdybyśmy mieli nazwać ten odcień, nazwalibyśmy go "denim", ponieważ jest to idealny odcień niebieskiego, który pasuje do absolutnie wszystkiego. W zależności od innych kolorów w przestrzeni, może być nastrojowy, neutralny, miękki lub krzykliwy.

Farrow & Ball De Nimes Próbka $8 Sklep

Jitney

"Ten ziemisty kolor plasuje się gdzieś pomiędzy bardziej tradycyjnym Oxford Stone a bardziej szarym Elephant's Breath. Choć stonowany, jest niesamowicie podnoszący na duchu i przypomina nam o leniwych dniach spędzanych nad morzem - stąd też jego nazwa pochodzi od autobusu, który wywozi nowojorczyków z gorącego miasta na piaszczyste plaże Hamptons o podobnym kolorze."

W połowie drogi między brązem a szarością, Jitney jest pięknym i wyrafinowanym neutralnym odcieniem, który pomimo swojej nazwy przypomina nam angielską wieś. Z ciepłym podtekstem, Jitney oferuje zapraszające i komfortowe uczucie.

Farrow & Ball Jitney Próbka $8 Sklep

Paean Black

"Ta czerwień inspirowana stylem georgiańskim tworzy intymną atmosferę w supernowoczesnych domach lub domach bohemy, dodając jednocześnie dystyngowanego wyglądu tradycyjnym ścianom zewnętrznym. Doskonały akcent dla wszystkich naszych czerwieni i uzupełnienie naszej gamy czerni, Paean Black wyczarowuje odcień starych skórzanych hymnów, a jego nazwa pochodzi od pieśni pochwalnej."

Ciemne odcienie zawsze dodają przestrzeni dramatyzmu i intymności - zwłaszcza jeśli jest ona niewielka. Uwielbiamy ten atramentowy odcień fioletu na ściany akcentowe i sufity.

Farrow & Ball Paean Black Sample $8 Sklep

Rangwali

"Ten kolor jest jasny, radosny i witalny. Najbardziej odważny z naszych różów, Rangwali jest niesamowicie przyjazny i bierze swoją nazwę od proszku, który jest rzucany tak entuzjastycznie podczas festiwalu kolorów Holi w Indiach. Choć jasny, ma absorbującą głębię koloru, którą uzyskuje się poprzez dodanie niewielkiej dawki czarnego pigmentu."

Wbrew powszechnemu przekonaniu, różowy nie musi być ultrakobiecy. Zwłaszcza w połączeniu z neutralnymi odcieniami, takimi jak szary czy czarny, róż nabiera zupełnie innego klimatu. Sprawia wrażenie świeżości i bohemy, co z pewnością możemy pochwalić.

Połącz różową farbę z uzupełniającymi odcieniami, które nie będą jej przyćmiewać. Proponujemy równie bogaty odcień pomarańczy, szafirowy błękit, wyrazistą biel lub miętową zieleń.
Farrow & Ball Rangwali Sample $8 Sklep

School House White

"Jest to najjaśniejszy kolor w grupie obejmującej Shadow White, Shaded White i Drop Cloth - każdy z nich został stworzony, aby wyglądać jak biały, gdy jest używany w głębokim odcieniu. Pared back, ponadczasowy i znajomy bez chłodnych podtekstów bardziej współczesnych grup neutralnych, ten miękki off-white przypomina kolor używany w starych domach szkolnych."

Niektórzy ludzie uwielbiają wygląd minimalnej przestrzeni pokrytej wyrazistą i ostrą bielą. Innym jednak podoba się idea bieli, ale mają wrażenie, że jasna biel może wyglądać zbyt sterylnie. Wprowadź School House White, kremową biel, która dodaje ciepła do przestrzeni.

Farrow & Ball School House White $8 Sklep

Róż do pokoju dziennego

"Nie powinien być postrzegany jako jawnie różowy, ale raczej jako stonowany róż z ogromnym ciepłem. Jego pudrowa konsystencja sprawia, że jest niezwykle miękki i łatwy w użyciu z odcieniami uzupełniającymi. Sulking Room Pink przywołuje na myśl kolory tak często używane w buduarach, pomieszczeniach nazwanych tak od francuskiego 'bouder' - dąsać się."

Ten przykurzony różowy kolor daje nam poczucie angielskiego ogrodu. Podobnie jak Bancha, kolor Sulking Room Pink jest na tyle stonowany, że można go używać jako neutralnego. Oferuje on odpowiednią ilość oomph do przestrzeni, nie przytłaczając żadnego z pozostałych elementów.

Farrow & Ball Sulking Room Pink Próbka $8 Sklep

Treron

"Ten trwały kolor jest ciemnozieloną wersją klasycznego gołębia Farrow & Ball, stąd jego nazwa pochodzi od zielonej odmiany tego samego gatunku. Chociaż tradycyjny w dotyku, Treron jest idealny do nowoczesnych domów, gdzie używa się wielu naturalnych materiałów lub jako akcent zarówno dla French Grey jak i naszych Tradycyjnych Neutrali."

Niektóre kolory są całkowicie otwarte na interpretację, a Treron jest świetnym przykładem jednego z nich: Niektórzy mogą widzieć chłodną zieleń, podczas gdy inni mogą widzieć kredową szarość. Ponieważ jest tak wszechstronny, można go łączyć z każdym innym odcieniem.

Farrow & Ball Treron Próbka $8 Sklep

Preferencje Czerwony

Podobnie jak w przypadku ciemnych kolorów, odcienie czerwieni dodają dramatyzmu. Jesteśmy częściowo do bogatych, oxblood te jak Preference Red, ponieważ jest ciepły, ale wyrafinowany. Wydaje się, że jest to kolor, który mógłby pojawić się na ścianach wiekowej biblioteki, ale wyglądałby również niesamowicie w małej sypialni z dużym nasłonecznieniem.

Farrow & Ball Preference Red $8 Sklep

Zobacz