Architekt wnętrz - kopalnia wiedzy

Czy warto skorzystać z pomocy projektanta wnętrz?

Ewelina Krajewska

Profesjonalny projektant wnętrz pomaga w uporządkowaniu własnych pomysłów i stworzeniu mieszkania idealnie zgodnego z własnym poczuciem estetyki. Czy warto zwrócić się o radę do fachowca, czy lepiej będzie na własną rękę urządzić mieszkanie marzeń?

Usługi projektanta wnętrz – dla kogo?

Choć mogłoby się wydawać, że projektant będzie się trzymał aktualnych trendów i nie zaproponuje nic oryginalnego, sprawa ma się nieco inaczej. Projektanci wnętrz oferują swoim klientom autorskie, niepowtarzalne projekty, oparte nie tylko na bieżącej modzie, ale także na konsultacjach z samym klientem. W efekcie powstają wnętrza mocno zindywidualizowane, ciekawe, będące dobrym odzwierciedleniem upodobań i odpowiedzią na potrzeby mieszkańców.

Jak wybrać dobrego projektanta?

Pierwszym krokiem powinno być sięgnięcie do portfolio wypatrzonego specjalisty. Zamieszczone tam projekty pokażą, czy ma on wyobraźnię i wizje zbieżne z naszymi, na ile jest elastyczny i budzi w nas zainteresowanie. Istotne jest także wybranie takiego projektanta, który zechce brać pod uwagę nasze wytyczne co do cen i rozwiązań funkcjonalnych. Niektórzy projektanci lubią mieć wolną rękę, inni chętniej współpracują ze zleceniodawcą i negocjują z nim poszczególne pomysły.

Zatrudnienie architekta

Co można zyskać?

Korzystając z usług projektanta wnętrz, mamy dostęp do porad człowieka dobrze obeznanego z aktualnymi trendami, rynkiem, producentami. Zdobycie tej wiedzy byłoby dla przeciętnej osoby spoza branży niemal niemożliwe, zwłaszcza w dość krótkim czasie. Projektant pomoże więc wybrać materiały dobrej jakości, w cenie mieszczącej się w naszym budżecie. Projektant przejmuje także odpowiedzialność za zespoły wykonujące poszczególne prace, poleca własnych, zaufanych ludzi. Odciążą dzięki temu klientów czasowo i oszczędza im stresu.

Ile to kosztuje?

Koszt zatrudnienia projektanta wnętrz jest niejednorodny. Z jednej strony trzeba uiścić jego niemałą pensję, z drugiej jednak jego znajomość rynku pozwala zaoszczędzić na materiałach i wykonaniu. Biorąc pod uwagę fakt, że zatrudnienie specjalisty oszczędza mnóstwo czasu i presji, podniesienie kosztu inwestycji o kilka procent nie jest dotkliwe.

Zobacz