Poradnik wnętrzarski

Czy warto decydować się na architekta wnętrz?

Ewelina Krajewska

Jeśli ktoś będzie się decydował na architekta wnętrz pewnie będzie oczekiwał wnętrza zgodnego z potrzebami i dopasowanego do możliwości finansowych jakie posiadamy. Jeśli więc chcemy, by wszystko dobrze się ułożyło w takiej współpracy na pewno do pierwszego spotkania z architektem będzie trzeba się dobrze przygotować.

Projekt wnętrz, którzy będzie profesjonalny powinien mieć kilka istotnych elementów. Czasami tak naprawdę o tym zapominamy. A architekt powinien na podstawie swojej wiedzy i naszych oczekiwań stworzyć dla nas idealną aranżację. Jeśli chodzi o udany projekt nie będzie on tylko gwarantował nam, ładnego wnętrza. To tak naprawdę styl życia, ponieważ projektant musi zadbać o to, byśmy w takim wnętrzu każdego dnia czuli się dobrze i mogli tam prowadzić normalne życie.

Plusy zatrudnienia architekta wnętrz

Samodzielne przygotowywanie wnętrz może wydaje się ciekawym pomysłem, ale niestety często będzie się to wiązało z tym, że popełni się wiele błędów i potem konieczne będą niestety kosztowne poprawki i jeszcze więcej się na tym straci. Jeśli mamy dobrego architekta będzie w stanie nas przed tym ochronić. Architekt powinien mieć wiedzę branżową, zna się na technicznych kwestiach i doradzi nam jak powinno wyglądać dobrze przygotowane mieszkanie. Jest to także osoba, która jest zorientowana w panujących trendach, dlatego coś interesującego zawsze powinna nam podpowiedzieć.

Biuro projektowe wnętrz

Pamiętajmy również o tym, że architekt wnętrz będzie patrzył na mieszkanie całościowo, ma dużo szersze umiejętności spojrzenia tak, by stworzyć udaną całość, na czym najbardziej powinno nam zawsze zależeć. Jeśli dodatkowo będziemy mu zlecać nadzorowanie prac to tak naprawdę te nasze zadania do wykonania zostaną ograniczone do minimum i od tej strony również będzie to ciekawa propozycja.

Jak powstanie projekt wnętrz?

Na początek muszą być założenia, które ustala się na pierwszym spotkaniu i pozwalają określić jaki charakter ma mieć dane mieszkanie. Dzięki temu łatwiej nakreślić pierwsze ewentualne propozycje, które potem będzie można wprowadzać w życie. Dalej dokonuje się dokładnych pomiarów, sprawdza ułożenie instalacji, by to wszystko brać pod uwagę w trakcie przygotowywania projektu. Następnie dopiero będzie można wykonać pierwsze koncepcje projektowe oraz wizualizacje, które mogą być przedstawione osobie, która będzie taki projekt miała potem wykorzystywać.

Zobacz