Aranżacja kuchni

Bobby Berk spogląda wstecz na ostatnią dekadę swojej kariery projektanta

Ewelina Krajewska

Gdy rok 2010 dobiega końca, nie sposób nie spojrzeć wstecz i nie zadumać się nad wszystkim, co zmieniło się w ciągu ostatniej dekady. Zwłaszcza jeśli chodzi o projektowanie wnętrz. Dzięki popularności Instagrama i programów telewizyjnych skupionych na designie, świat aranżacji wnętrz miał naprawdę wspaniałą dekadę.

Oczywiście, nie sposób myśleć o ostatnich dziesięciu latach projektowania, nie wspominając o utalentowanych projektantach, którzy przyczynili się do jego popularności i znaczenia. Jedną z takich osobowości jest bez wątpienia Bobby Berk, który pełni rolę skandalicznie utalentowanego eksperta od projektowania wnętrz w serialu Netflix Queer Eye.

Jego przemiana w uwielbianą osobowość telewizyjną nie jest jednak jedynym wyróżniającym się momentem dekady. Właśnie w tym roku wprowadził linię mebli, Bobby Berk Collection, z ekskluzywnymi elementami dostępnymi w Value City Furniture, w tym niebieską aksamitną sofą segmentową.

Kolekcja Bobby Berk 5-częściowa sofa Olafur $2500 Sklep

Dla Berka, kolekcja jest kulminacją lat, które spędził pracując w różnych aspektach przemysłu projektowego.

"Przez wiele lat pracowałem w handlu detalicznym, a następnie posiadałem własny sklep detaliczny, firmę zajmującą się projektowaniem wnętrz i produktów, a także produkowałem własne rzeczy" - mówi MyDomaine. "I to jest jakby połączenie całej tej wiedzy, aby znaleźć dokładnie to, czego chce konsument. Wszystkie badania, które zdobyłem przez lata pracy we własnych sklepach, projektując domy i używając mebli na co dzień w swoich projektach - ta kolekcja jest połączeniem tego wszystkiego."

Poza wykorzystaniem swojej wiedzy na temat wnętrz, Berk postrzega kolekcję jako sposób na dostarczenie niedrogich, ale stylowych przedmiotów do domów swoich klientów, co jest częścią tego, dlaczego nawiązał współpracę z Value City Furniture.

"Wiele osób pewnie zakłada, że zrobię jakąś drogią kolekcję z wyższej półki, ale dla mnie to nie miało sensu," wyjaśnia. W "Queer Eye" często powtarzam, że uczynienie domu przyjaznym do życia i uczynienie go przestrzenią, która sprawia, że jesteś szczęśliwy, może naprawdę wpłynąć na twoje zdrowie psychiczne i pomóc ci naładować się w nocy, tak jak ładujesz swój telefon. Więc sensowne było dla mnie zaprojektowanie linii, która sprawiała wrażenie drogiej i wyglądała na drogą, ale była naprawdę dla mas".

Skupienie się na połączeniu stylu z przystępną ceną również spotkało się z pozytywnym odbiorem klientów. W ciągu kilku krótkich miesięcy od wprowadzenia kolekcji na rynek, Berk powiedział, że reakcja była przytłaczająco pozytywna.

W Queer Eye często powtarzam, że uczynienie domu przyjaznym do życia i uczynienie go przestrzenią, która sprawia, że jesteś szczęśliwy, może naprawdę wpłynąć na twoje zdrowie psychiczne i pomóc ci naładować baterie w nocy, tak jak ładujesz swój telefon.

Berk podszedł do kolekcji, którą opisuje jako "spokojną, chłodną i zebraną", z zamiarem zaprojektowania elementów, które chciałby mieć we własnym domu.

I choć nie może zdradzić, jakie konkretne produkty pojawią się w kolekcji, Berk mówi, że fani powinni spodziewać się, że elementy z jego kolekcji trafią do domów przyszłych bohaterów Queer Eye.

Więcej na: http://poliplast.pl

Zobacz