Aranżacja kuchni

12 najlepszych blogów o projektowaniu wnętrz, które warto teraz założyć

Ewelina Krajewska

Jeśli chodzi o poszukiwanie pierwszorzędnych wskazówek, trików i inspiracji dotyczących wystroju wnętrz, zbyt łatwo jest dać się wciągnąć w króliczą norę podrzędnych witryn (lub, co gorsza, spamerskich treści generowanych przez SI), które przesadzają z obietnicami i nie spełniają oczekiwań.

Na szczęście, oddzieliliśmy pszenicę od plew, więc nie musisz. Przejrzyj naszą listę 12 najlepszych blogów o projektowaniu wnętrz i wystroju domu - od znanych projektantów wnętrz i poręcznych ekspertów DIY do utalentowanych dekoratorów - i dodaj je do zakładek już teraz. (Heck, mamy zakładki je też.) Zaufaj nam: W tym gronie nie brakuje wspaniałego stylu.

All Sorts Of

All Sorts Of jest pomysłem projektantki wnętrz, Amber Lewis, z pracowni Amber Interiors w Los Angeles. Jest to blog lifestylowy, który jest pełen porad ekspertów w dziedzinie projektowania, zdjęć zza kulis procesu projektowania, wywiadów z ludźmi, którzy ją inspirują, a nawet jej najnowszych trendów w modzie. Przeważają białe pokoje, które oddają estetykę nowoczesnego domu wiejskiego projektantki. (I witaj, tekstylne niebo).

Zakładka do książki dla: Historie "przed i po"; obserwacja trendów; spoty projektantów i artystów; zestawienia mebli i dekoracji do domu

coco+kelley

Blog coco+kelley Cassandry LaValle został założony w 2007 roku i zawierał jedynie najnowsze obsesje stylistyczne LaValle. Od tego czasu coco+kelley rozszerzył się o projekty związane z projektowaniem i majsterkowaniem, a także o styl życia, rozrywkę, a nawet podróże. Opisywana przez nią estetyka "West Coast Refined" opiera się w dużej mierze na liniach z połowy ubiegłego wieku i czystych, białych ścianach, i jest dobrze widoczna w projektach podejmowanych przez jej firmę Emerald Studio z siedzibą w Seattle.

Zakładka do książki dla: Trend-spotting; aspiracyjne listy życzeń; wycieczki po domu; porady stylistyczne; imponujące partnerstwo z marką

Wit & Delight

Wit & Delight, blog lifestylowy stworzony przez Kate Arends, kreatywną konsultantkę z Minneapolis, zyskał miano kultowego dzięki swojemu zdroworozsądkowemu (i wszechstronnemu) podejściu do tematów takich jak macierzyństwo, styl osobisty, jedzenie i wellness. Jej tematyka wnętrzarska również nie jest najgorsza. Poza świadczeniem niezliczonych usług kreatywnych dla marek i właścicieli domów, Arends produkuje również cotygodniowy podcast na temat przecięcia życia i stylu, a także kuratoruje jasne, zamieszkałe wnętrza z edytowalnej, ale przystępnej perspektywy.

Zakładka dla: Przeglądy produktów i kolaboracje marek; listy życzeń; pokoje dziecięce i inspiracje dla przedszkoli; wskazówki dotyczące remontu domu

EyeSwoon

Jeśli jest jakaś osoba, której powierzylibyśmy zorganizowanie zabójczego przyjęcia, to jest to Athena Calderone. Mieszkająca na Brooklynie w Nowym Jorku projektantka wnętrz, znakomita kucharka domowa i ekspertka w dziedzinie rozrywki, założyła swój blog EyeSwoon, kierując się filozofią, że wszystko, co związane z domem - od gotowania po nawet najbanalniejsze czynności - powinno być zawsze prezentowane jako uczta dla oczu. Jest mistrzowską gospodynią, która tworzy niewiarygodnie szykowne pejzaże stołowe, a EyeSwoon to źródło informacji dla każdego, kto poszukuje wyrafinowanych wnętrz i najlepszych pomysłów na spędzanie wolnego czasu.

Zakładka do książki dla: Pomysły na pejzaże stołowe; przegląd produktów; przegląd high-endowych projektów; porady dotyczące rozrywki i kuchni; inspiracje vintage i układanie kwiatów.

Old Brand New

Pochodzący z L.A./Nowego Orleanu bloger, Dabito (tak, używa tylko jednego imienia, jak Cher), jest prawdziwym mistrzem we wszystkich dziedzinach, z imponującą biegłością w projektowaniu wnętrz i grafiki, fotografii i reżyserii sztuki. Jego blog, Old Brand New, jest tak przepełniony różnorodnymi dobrami, jak tylko można sobie wyobrazić; posty są zabawne i osobiste, a on sam nie boi się wziąć do ręki młotka, by rozpocząć własne projekty DIY (oczywiście wszystko skrupulatnie udokumentowane). Podejście Dabito do projektowania wnętrz jest przystępne i nie onieśmielające, a jego bezwstydne użycie koloru jest odświeżające, zbyt, zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę obecną obsesję wszystkich na punkcie wszystkiego, co białe.

Zakładka dla: DIY makeovers; before-and-afters; zróżnicowane partnerstwa marek; kolor do przodu prawdziwość; porady stylistyczne; szczegółowe listy źródeł; powaga

Coco Lapine Design

Sarah Van Peteghem, belgijska projektantka wnętrz i stylistka, mieszkająca w Monachium, dzieli się każdym skrawkiem swojej skandynawskiej inspiracji wnętrzarskiej, w szybkim tempie, na swoim blogu Coco Lapine Design. Obraz po obrazie czarnych, białych i szarych winietek, mebli i projektów pokoi mnożą się w niezmiennie spójnej estetyce. Van Peteghem sprzedaje również spokojną serię swoich zdjęć i wydruków artystycznych.

Zakładka do książki dla: Biblioteka skandynawskiego designu; wycieczki po domu; rekomendacje produktów; styl minimalistyczny

9 blogów o skandynawskim designie, które odmienią Twój dom

Apartament 34

W 2008 roku, Erin Hiemstra (kolejny bloger O.G.) uruchomiła Apartament 34 z wyłącznym zamiarem kronikarskiego remontu jej pierwszego mieszkania w Seattle. Dzisiaj, Hiemstra jest nadal w tym (teraz blogowanie z San Francisco), obejmujące tematy stylu życia, które mają na celu inspirować każdy włókna swojej istoty. Pomyśl o sugestiach dotyczących wystroju domu, modowych odkryciach i sekretach urody. Ma oko do aranżacji wnętrz, a jej ulubione domy mają w sobie coś z europejskiego stylu.

Zakładka dla: Pomysły na wystrój wnętrz, które można podkraść; rekomendacje pożądanych produktów; inspiracje uporządkowane według typów pomieszczeń; wskazówki dotyczące zaopatrzenia w produkty; zdjęcia z całego świata warte obejrzenia na Pinterest i Instagramie.

Hunted Interior

W 2011 roku, po latach spędzonych na pracy jako międzynarodowy projektant hotelowy, blogerka z Atlanty Kristen Jackson uruchomiła Hunted Interior. Jej cel: nauczyć ludzi, że mogą tworzyć luksusowe wnętrza bez względu na ich budżet. W rzeczywistości, projekty Jacksona zawsze zawierają przemyślaną mieszankę wysokich i niskich cen - a ona jest świetna w znajdowaniu elementów, które sprawiają, że pokoje śpiewają.

Zakładka dla: projekty DIY; wysokie/niskie pary; niedrogie metamorfozy pokoi

Studio McGee

Mąż i żona Syd i Shea McGee uderzyli w ziemię w 2014 roku, uruchamiając małą firmę projektową mieszczącą się w zapasowej sypialni; potem pojawił się tytułowy blog. Od tego czasu duet z Utah stworzył istne imperium wnętrzarskie (obecnie ich zespół liczy 30 osób), przyciągając tysiące zwolenników, których przyciąga ich nowoczesna estetyka domu wiejskiego oraz linie mebli i artykułów gospodarstwa domowego, które zaprojektowali (pomyśl: dzieła sztuki, świece, sofy, stoły, wazony, więcej). Na blogu można znaleźć mnóstwo wspaniałych zdjęć ich własnych projektów, porady dotyczące stylizacji krok po kroku oraz zestawienia produktów - rozpoczęli nawet realizację internetowego serialu telewizyjnego, w którym opisują swoje przygody z projektowaniem.

Zakładka dla: sezonowe katalogi online; kupuj wygląd; wspaniałe zdjęcia; podsumowania; projekty przed i po; filmy informacyjne

DPages

Założone w 2011 roku i reklamowane jako celebracja architektury, sztuki i designu, DPages trzyma rękę na pulsie wszystkiego, co nowe i fajne w świecie projektowania wnętrz, wybrane i napisane przez zespół oddanych projektantów wnętrz. DPages obejmuje wszystko, począwszy od mebli, oświetlenia, tkanin i tekstyliów, a skończywszy na projektowaniu krajobrazu. Bonus: sklep internetowy bloga, DShop, jest skarbnicą aktualnych dekoracji wnętrz, mebli, oświetlenia i sprzętu, który można kupić bezpośrednio.

Zakładka do książki dla: Aspiracyjne wycieczki po domu; śledzenie trendów; źródła handlowe; zestawienia; oświetlenie, tkaniny i pokrycie tekstylne

Leanne Ford

Większość ludzi zna Leanne Ford (i jej brata Steve'a) z oglądania jej programu HGTV Restored by the Ford. Ale czy wiedzieliście, że Leanne ma równie ultrafajnego, lekkodusznego bloga? Ona jest rzeczywiście bardzo koleżeński o dzielenie jej unikalne porady i perspektywy. Na swoim blogu Ford dzieli się sekretami inscenizacji i krótkimi podsumowaniami projektów widzianych w telewizji, wraz z tym, skąd czerpie wszystko, czego użyła, co jest odświeżające, ponieważ niewielu projektantów jest skłonnych do bycia tak otwartymi.

Zakładka dla: Gorące triki i wskazówki dotyczące stylizacji; szczegółowe przewodniki po źródłach; spacery po projektach

Cococozy

To był 2008 rok, kiedy wykonawczyni z Los Angeles o pseudonimie Coco założyła bloga Cococozy. To przedsięwzięcie, nad którym nadal pracuje po godzinach, trzymając się swojej wysoko płatnej dziennej pracy. Szczególnie lubimy, gdy Coco tworzy stroje upamiętniające niewiarygodne okazje, które wyobraża sobie w nienagannie zaprojektowanych domach z całego świata (na przykład: popołudniowy brunch w kamienicy na Manhattanie) - udowadniając, że moda i projektowanie wnętrz naprawdę idą w parze. Popularność Cococozy zainspirowała nawet blogerkę do uruchomienia własnej kolekcji dekoracji i tekstyliów, obejmującej luksusowe poduszki, narzuty, pościel, draperie, świece, pudełka i dywaniki, dostępne online.

Zakładka dla: Projekty wnętrz w różnych stylach i epokach; fuzja mody i projektowania wnętrz

Zobacz