Architekt wnętrz - kopalnia wiedzy

10 pomysłów na stworzenie idealnej łazienki dla gości

Ewelina Krajewska

Jeśli masz gości przyjeżdżających na noc lub dłużej, będziesz chciał mieć łazienkę dla gości, która jest całkowicie odpowiednia do celu.

Jeśli chodzi o gości, chcesz zapewnić im coś więcej niż tylko działającą toaletę, prysznic i umywalkę. Musisz stworzyć luksusowe spa-jak doświadczenie dla nich, aby cieszyć się podczas pobytu z tobą.

Od zapewnienia różnorodnych produktów do wykorzystania, do sposobu, w jaki wygląda Twoja łazienka, mamy kilka wskazówek, które pomogą Ci przenieść łazienkę dla gości na wyższy poziom.

1. PRZYGOTUJ SIĘ NA PERFEKCJĘ

Nikt nie lubi pojawiać się w domu przyjaciela i dowiadywać się, że toaleta nie spłukuje się prawidłowo lub że krany ciekną bez przerwy. Zrób swoim gościom przysługę i załatw te małe problemy przed ich przyjazdem - to będzie ogromna różnica!

Głębokie czyszczenie łazienki, zbyt, tak, że w czasie, gdy dostają tam jest tak czyste, że iskrzy!

2. ROLL WITH IT

Posiadanie zapasowych rolek do toalet jest nienegocjowalne. Jednak to, o czym wielu gospodarzy zapomina, to fakt, że powinny być one łatwo dostępne - żaden gość nie chce pytać, gdzie może znaleźć rolkę papieru toaletowego.

Można je dekoracyjnie wyeksponować w koszykach lub na półkach, więc nie bój się ich pokazać!

3. LUSTRO, LUSTRO

Oczywiście, każda łazienka potrzebuje lustra, ale może warto zainwestować w dwa do łazienki dla gości. Większy jeden iść na ścianie lub lustrzana szafka będzie wielkim miejscem, aby rozpocząć, ale może chcesz pop małe lustro powiększające w tam, zbyt.

To będzie idealny jeżeli twój goście robią ich makijaż lub golenie, i ja może siedzieć na wierzchu podłogowego lub wolno stojącego gabinetu, robić ich porannym rutynom że dużo łatwy.

4. LICZĄ SIĘ DROBIAZGI

Znasz te małe przybory toaletowe, które kupujesz w hotelach, albo te, które kupujesz przed wyjazdem na wakacje? Cóż, te, których nigdy nie udało Ci się użyć, mogą stać się wspaniałą ozdobą Twojej łazienki dla gości.

W wazonie, dużym słoiku lub koszu możesz przechowywać swoje nieużywane balsamy i eliksiry, aby Twoi goście mogli z nich korzystać. Szanse są takie, że zapomną czegoś przynieść, więc posiadanie podręcznego szamponu/odżywki/zestawu do szycia będzie naprawdę przydatne!

5. WYPOSAŻ SWOJĄ SZAFKĘ

Idealna do przechowywania wszystkich przyborów toaletowych Twoich gości podczas ich pobytu, możesz również wypełnić szafkę łazienkową kilkoma niezbędnymi rzeczami. Mini apteczka jest idealna, więc wrzuć tam kilka plastrów i paracetamol, a także zapasową szczoteczkę do zębów lub nawet maszynkę do golenia.

Wszystkie niezbędne rzeczy do sprzątania również powinny się w niej znaleźć, aby goście mogli zostawić ją tak czystą, jak ją zastali.(Uwaga: wątpimy, że wielu gości będzie chciało sprzątać podczas pobytu, ale zawsze miło jest zostawić tam rzeczy na wszelki wypadek!)

ręczniki

6. SZLAFROKI

Najszybszym sposobem na wprowadzenie odrobiny pobłażliwości do łazienki dla gości jest pozostawienie tam kilku szlafroków, w które goście będą mogli się wtulić. To przywoła uczucie luksusowego hotelu i od razu zdobędziesz kilka poważnych punktów jako gospodarz.

7. KOSZ TAM, ZROBIONE

Łatwo jest zapomnieć o umieszczeniu kosza w łazience dla gości. Nie zostawiaj swoich gości, którzy muszą przemycać swoje śmieci do kosza w kuchni lub, co gorsza, spłukiwać je w toalecie!

Kosz z pokrywą jest schludnym i uporządkowanym dodatkiem do każdej przestrzeni, który również zachowa skromność każdego z nas.

8. ZAPACH Z NIEBA

Czy to świeca zapachowa, trochę potpourri, lub reed infuser, dodać coś, co pachnie ładnie do łazienki dla gości, aby to czuć się naprawdę zachęcająco, jak tylko goście otwierają drzwi.

Postaraj się o subtelny zapach, a nie coś obezwładniającego. Można również osiągnąć to z niektórych bomb kąpielowych umieszczonych przez wannę lub na blacie, jak to będzie wyglądać pięknie dekoracyjne, jak również podejmowania miejsce pachnie dobrze.

9. SZTUCZKI Z RĘCZNIKAMI

Pod prysznic, do rąk, do twarzy - ręczniki są ważnym elementem w łazience dla gości. Zapewnij każdemu z gości pełny zestaw, aby nie musieli prosić o dokładkę, a jeśli zostają na dłuższy okres czasu, daj im zestaw zastępczy po kilku dniach, aby zachować świeżość.

Dobrą sztuczką jest kupowanie zestawów ręczników dla gości, które są w innym kolorze niż te, których używasz, więc za każdym razem, gdy odwiedzają Cię ludzie, możesz szybko zlokalizować ich wyznaczone ręczniki. Jeśli masz jednego konkretnego gościa przychodzą na bieżąco, to może być miło kupić je specjalnie i mieć to gotowy dla każdego czasu, gdy odwiedzają.

10. PRZYSMAK DLA PALCÓW STÓP

Nikt nie lubi wychodzić spod ciepłego prysznica na zimną podłogę, więc pamiętaj, aby w łazience dla gości znalazła się również mata kąpielowa.

Rozpieszczaj swoich gości naprawdę miękką i puszystą matą, która da ich palcom ciepły uścisk, gdy wyjdą spod prysznica. Ten mały smakołyk zrobi wielką różnicę i, co ważniejsze, uchroni Twoich gości przed pozostawieniem mokrych odcisków stóp na całej podłodze łazienki. Wygrana-wygrana? Naszym zdaniem tak!

Urządzając łazienkę dla gości i poświęcając trochę czasu na jej wyposażenie, pomożesz gościom poczuć się jak w domu i sprawisz, że ich pobyt u Ciebie będzie bardziej luksusowy.

Zobacz